کد خبر: 1038772 A

دهقان دهنوی مطرح کرد:

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: بازار سرمایه به دلیل ساختارهای ویژه‌ای که دارد معمولا تمام شرکت‌ها نمی‌توانند برای تامین مالی وارد آن شوند؛ حال اینکه این شرکت‌ها با ابزار جدید مانند تامین مالی جمعی می‌توانند نسبت به تامین مالی شرکت خود اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدعلی دهقان دهنوی در مراسم رونمایی از بازار تامین مالی جمعی و شاخص صکوک فرابورس اظهار داشت: تامین مالی جمعی بحثی است که مراحل رشد آن در کشورهای دیگر آغاز شده و در حال گسترش است و امروز این ابزار در کشور ما هم شکل گرفته و امیدوارم شاهد رشد بازار تامین مالی جمعی در کشورمان باشیم.

وی ادامه داد: وقتی درباره مردمی‌سازی اقتصاد صحبت می‌کنیم یعنی باید به سمت این ابزارهای مالی برویم و وقتی درباره گسترش تعاون حرف می‌زنیم یکی از ابعاد آن بازار تامین مالی جمعی است که این نوع همکاری‌ها به شکلی است که تعدادی از افراد سرمایه خود را روی هم می‌گذارند و کسب و کاری با آن راه‌اندازی می‌کنند.

رئیس سازمان بورس افزود: بازار سرمایه به دلیل ساختارهای ویژه‌ای که دارد معمولا تمام شرکت‌ها نمی‌توانند برای تامین مالی وارد آن شوند؛ حال اینکه این شرکت‌ها با ابزار جدید مانند تامین مالی جمعی می‌توانند نسبت به تامین مالی شرکت خود اقدام کنند.

دهقان دهنوی تاکید کرد: از آنجایی که قبلا این ساز و کار وجود نداشت در ابتدا باید درباره این ابزار فرهنگ‌سازی و آموزش‌های لازم انجام شود.

وی ادامه داد: متقاضیان استفاده از تامین مالی جمعی باید بدانند وارد چه فرایندی می‌شوند و چه ریسک‌هایی را می‌پذیرند بنابراین موضوع اصلی در استفاده از این ابزارهای جدید شفافیت اطلاعات و آموزش است.

معاون رئیس جمهور همچنین درباره شاخص صکوک گفت: یک زمانی وقتی درباره صکوک صحبت می‌کردیم ابزاری بود که بیرون از کشور طراحی شده بود و ما دسترسی به آن نداشتیم اما امروز صکوک در کشورمان به سطحی رسیده که برای آن شاخص تعریف می‌کنیم که این شاخص می‌تواند اطلاعات بسیار خوبی به سرمایه‌گذارن و تحلیلگران ارائه دهد.

رشد سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه شاخص معاون رئیس جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر