کد خبر: 1037624 A

ایلنا گزارش می‌دهد:

زمانی موز یکی از میوه‌های اصلی پذیرایی در مهمانی‌ها و مجالس بود و در دورهمی‌ها و جشن‌ها بیشترین مصرف را داشت. اما اکنون به رغم محدودیت در تجمعات قیمت هر کیلوگرم آن تا 70 هزار تومان بالا رفته و با تبدیل شدن به میوه لاکچری از سبد مصرف بسیاری از خانوارها حذف شده است.

به گزارش ایلنا؛ بر اساس آخرین نرخنامه اتحادیه صنف بار فروشان میوه و تره‌بار تهران (99.11.20 -99.11.26) کف قیمت هر کیلوگرم موز 35 هزار تومان، سقف قیمت هر کیلوگرم موز 40 هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم موز ممتاز 45 هزار تومان تعیین شده است.

اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار در گفت‌وگو با ایلنا، درباره آخرین تغییر نرخ این میوه در هفته‌های اخیر گفت: هفته گذشته کف قیمت هر کیلوگرم موز 27 هزار تومان، سقف قیمت هر کیلوگرم موز 30 هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم موز ممتاز 33 هزار تومان بود.

وی ادامه داد: این هفته کف قیمت هر کیلوگرم موز با افزایش 8 هزار تومانی به 35 هزار تومان، سقف قیمت هر کیلوگرم موز با افزایش 10 هزار تومانی به 40 هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم موز ممتاز با افزایش 12 هزار تومانی به 45 هزار تومان رسیده است.

کارگر یادآور شد: فاصله قیمت میادین و خرده فروشی‌های سطح شهر با توجه به سود قانونی در نظر گرفته شده، نباید بیش از 35 درصد است.

گزارش میدانی ایلنا نشان می‌دهد قیمت هر کیلوگرم موز در خرده فروشی‌ها از 38 تا 70 هزار تومان متغیر است.

همچنین هر کیلوگرم موز در فروشگاه‌های آنلاین بسته به کیفیت آن از 39 هزار تومان تا بیش از 72 هزار تومان عرضه می‌شود. جالب آنکه بسیاری از این فروشگاه‌های آنلاین قیمت‌های نجومی خود را با تخفیف درج کرده‌اند.

افزایش قیمت ناگهانی موز آن هم در زمانی که به دلیل محدویت در تجمعات و مجلس مصرف آن به شکل قابل توجهی کاهش یافته است جای سوال دارد که دستگاه‌های متولی باید پاسخگوی آن باشند.

 

افزایش قیمت موز میوه و تره بار کیلوگرم افزایش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر