کد خبر: 1036478 A

با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و در هفته چهلم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

امروز همزمان با دهمین روز دهه فجر 8 پروژه بزرگ صنعت آب و برق با اعتبار سه هزار و 974 میلیارد تومان در دو استان اردبیل و فارس با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و وزیر نیرو در قالب چهلمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح می‌شود.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، از 8 پروژه آماده افتتاح این هفته پویش، یک پروژه برقی در استان اردبیل و 7 پروژه صنعت آب و برق در استان فارس به بهره‌برداری می‌رسد.

بر این اساس، امروز سه‌شنبه "بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان" در استان اردبیل با اعتبار سه هزار و 500 میلیارد تومان برای افزایش تولید و پاسخگویی به رشد فزاینده بار در مرکز کشور، بالابردن راندمان نیروگاه، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و کاهش آلایندگی محیط زیست افتتاح می‌شود.

در استان فارس نیز با سرمایه‌گذاری 473 میلیارد تومان 7 پروژه صنعت آب و برق شامل دو نیروگاه خورشیدی، نصب و راه‌اندازی و مدیریت شبکه فیبر نوری برای تامین برق، بهبود کیفیت توان و کاهش تلفات، تعدیل بار ترانسفورماتورهای موجود پست، تقویت شبکه فوق توزیع، تعدیل بار پست‌های مجاور و بهبود پایداری شبکه 63 کیلوولت افتتاح خواهد شد.

همچنین در این استان 4 پروژه صنعت آب شامل دو سد تنظیمی ملاصدرا و تنگ خمار، دو پروژه تصفیه‌خانه آب و فاضلاب نیز در شهرهای فسا و صدرا به بهره‌برداری می‌رسد.

ایران برق رئیس جمهور صنعت ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر