کد خبر: 1036289 A

در پاسخ به ایلنا مطرح شد:

رئیس هیات مدیره شرکت پلی اکریل در مورد پرداخت معوقات کارگران و پرسنل شرکت در زمان تعطیلی خاطرنشان کرد: پرداخت معوقات پرسنل انجام شده و برای جزییات باقیمانده برنامه‌ریزی شده است اخیرا نیز افزایش حقوقی صورت گرفته است من معتقد هستم که این کارکنان 16 سال گروگان سیاست‌های غلط بوده‌اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، مهدی علیدوستی رییس هیات مدیره شرکت پلی اکریل اظهار داشت: پلی اکریل سرزنجیره نساجی است یعنی نقطه‌ای که صنعت پتروشیمی به نساجی می‌رسد.

وی افزود: با انتخاب سهامداران این شرکت آقای زرافشانی مدیرعامل این شرکت خواهند بود.

وی در ادامه گفت: در سرزنجیره صنعت نساجی، پلی اکریل 220 میلیون دلار صرفه جویی ارزی می‌کند که اگر این صرفه جویی اتفاق نیفتد در پایین زنجیره این عدد افزایش می‌یابد در این شرکت 40 هزار سهامدار و 1500 نفر پرسنل وجود دارد.

در ادامه علیدوستی تصریح کرد: این صنعت از نظر عملیاتی سودده است ولی از نظر غیر عملیاتی به آن زیان تحمیل شده است در برگزاری مجمع نیز کارشکنی های بسیاری انجام شد.

 وی در مورد برنامه‌های اجرای احیای شرکت پلی اکریل گفت: چندین برنامه در این مورد  نظر ما است. انتخاب حسابرس ویژه که برای این کار بورس انتخاب شده است، ایجاد شفافیت با عرضه کالا در بورس کالا، مذاکره با بستانکاران بانکی و دولتی، مذاکره با بستانکاران حقیقی و حقوقی، موارد بعدی نیز برگزاری مجامع شرکت‌های تابع، تعیین و ابلاغ به هیات کارشناسان در دادگستری برای ارزیابی دارایی‌های شرکت است.

علیدوستی در پاسخ به ایلنا در مورد پرداخت معوقات کارگران و پرسنل شرکت در زمان تعطیلی خاطرنشان کرد: پرداخت معوقات پرسنل انجام شده و برای جزییات باقیمانده برنامه‌ریزی شده است اخیرا نیز افزایش حقوقی صورت گرفته است من معتقد هستم که این کارکنان 16 سال گروگان سیاست‌های غلط بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت پلی اکریل امروز 1500 نفر پرسنل دارد که بیش از تعطیلی این رقم 2200 نفر بود .

وی در ادامه افزود: از 13 دی ماه نامه‌ای به وزارت صمت داده‌ایم که هیات مدیره حاضر است در مورد زمان تحویل گیری کارخانه مذاکره کند. 56 درصد کارخانه در اختیار سهامداران است که 40 هزار نفر هستند و این سهامداران نیز هیات مدیره‌ای انتخاب کردند که این هیات مدیره منتظر مذاکره برای تحویل‌گیری کارخانه است.

علیدوستی تصریح کرد: سهامداران به خاطر ضعف مدیریت در این مدت متضرر شده‌اند، شرعا و قانونا دیگر درست نیست هیات اجرایی روی کار باشد.

صنعت نساجی سیاست گروگان برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر