کد خبر: 1036106 A

عضو هیات مدیره سازمان بورس مطرح کرد؛

عضو جدید هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: از 49 شرکت موجود در پرتفوی سهام عدالت 36 شرکت بورسی و 13 شرکت غیربورسی هستند که 13 شرکت باقیمانده در قالب یک هلدینگ به تمام سهامداران سهام عدالت تخصیص می‌یابد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمدرضا معتمد در نشست خبری برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت با تاکید بر اینکه ارزش شرکت‌های استانی دارنده سهام عدالت حدود 386 هزار میلیارد تومان است گفت: در بین این شرکت‌ها بیشترین ارزش سرمایه‌ 36 هزار میلیارد تومان و کمترین آن حدود 3 هزار میلیارد تومان است.

وی گفت: از 49 شرکت موجود در پرتفوی سهام عدالت 36 شرکت بورسی و 13 شرکت غیربورسی هستند.

به گفته عضو هیات مدیره سازمان بورس، 13 شرکت باقیمانده در قالب یک هلدینگ به تمام سهامداران سهام عدالت تخصیص می‌یابد.

معتمد با اشاره به برگزاری انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت اظهار داشت: در مجمع عمومی باید بیش از 50 درصد صاحبان سهام حضور داشته باشند که اگر از این عدد کمتر شد جلسه دیگری باید ایجاد شود که آن جلسه با فاصله 10 روزه برگزار می‌شود.

معتمد ادامه داد: این جلسه بعدی با هر تعداد سهامدار می‌تواند تشکیل شود و همین تعداد سهامداران می‌توانند هیات مدیره شرکت را انتخاب کنند.

عضو هیات مدیره سازمان بورس همچنین با اشاره به وضعیت این شرکت‌های استانی در بازار سرمایه تاکید کرد: از آنجایی که این شرکت‌ها هنوز بازارگردان ندارند برخی از آنها در صف فروش هستند اما در عرضه این شرکت‌ها هم سمت خریدار و هم فروشنده سرمایه‌گذار بودند.

وی ادامه داد: از زمان بازگشایی این سهام تاکنون ارزش دارایی این شرکت‌ها یکسان اما قیمت‌ها متفاوت است که برای حمایت حداقلی از سهام این شرکت‌ها برای نقدشوندگی، صندوق بازارگردانی تشکیل خواهیم داد.

انتخابات سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه سهام سهام عدالت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر