کد خبر: 1034284 A

مشاور اجرایی سهام عدالت در گفت‌وگو با ایلنا:

مشاور اجرایی سهام عدالت در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اظهار داشت: قرار بر این بود که روند انتقال سهام عدالت متوفیان به صورت الکترونیکی و بدون نیاز به مراجعه حضوری باشد اما در این مدت تا این سامانه و سایت راه اندازی شود، روند انتقال را متوقف نکردیم.

محمدرضا پوررضایی در گفت‌وگو با ایلنا درباره وضعیت انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث در حالی که هنوز اقدامات الکترونیکی شدن این پروسه تکمیل و راه اندازی نشده است، اظهار داشت: بیش از دو میلیون و 600 هزار سهام‌دار عدالت فوت شده‌اند که اطلاعات این افراد در سامانه ثبت شده است. 

وی با تاکید بر اینکه انتقال سهام عدالت اموات به وراث متوقف نشده است، گفت: قرار بر این بود که روند انتقال سهام عدالت متوفیان به صورت الکترونیکی و بدون نیاز به مراجعه حضوری باشد اما در این مدت تا این سامانه و سایت راه اندازی شود، روند انتقال را متوقف نکردیم. 

مشاور اجرایی سهام عدالت ادامه داد: سیستم دستی نقل و انتقال سهام عدالت اموات در حال انجام است اما به هر حال با توجه به اینکه در انجام این پروسه چند دستگاه از جمله مراجع قضایی درگیر هستند، روند طولانی و زمان‌بر است. 

پوررضایی با بیان اینکه برای راه اندازی سامانه الکترونیکی شدن انتقال سهام عدالت اموات در شرکت سپرده گذاری مرکزی با هماهنگی سازمان بورس در حال انجام است، افزود: باید دستگاه قضایی به این سامانه لینک شود و در این صورت وراث با در اختیار داشتن مدارک مورد نیاز در بازه زمانی بسیار کوتاه نسبت به واگذاری سهام اقدام می‌کنند. 

دستگاه قضایی سهام سهام عدالت فوت سپرده گذاری مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر