کد خبر: 1033953 A

دژپسند مطرح کرد:

وزیر اقتصاد اظهار داشت: حمایت ما از بازار سرمایه با توجه به شرایط عمومی کشور است و باید توجه داشته باشیم که در هیچ کجای دنیا تضمینی برای بورس نیست اما همچنان ما از بورس حمایت می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، وزیر اقتصاد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز قرارداد خرید 14 ایکس ریل کامیونی با بخش خصوصی منعقد شد و این یک اتفاق ویژه در تامین مالی خرید تجهیزات گمرک است.

دژپسند ادامه داد: تمام ایکس ریل‌های کامیونی در سطح کشور 14 دستگاه است که امروز به اندازه تجهیزات موجود قرارداد برای خرید و واردات با بخش خصوصی به امضا رسید.

وی با بیان اینکه روش تامین مالی برای ایکس ریل‌های کامیونی BOO است، گفت: یکی از دلایل کمبود تجهیزات در این حوزه کمبود منابع مالی است که امروز توانستیم این مشکل را هم برطرف کنیم و تا پایان سال آینده 14 ایکس ریل کامیونی وارد خواهد شد.

وزیر اقتصاد با اشاره به حکم پوری حسینی رئیس اسبق سازمان خصوصی‌سازی گفت: امیدواریم با آمدن رئیس جدید سازمان خصوصی سازی، مشکلات برطرف شود و خصوصی‌سازی در مسیر درست قرار بگیرد.

دژپسند درباره تعیین تکلیف دشت مغان گفت: دشت مغان هنوز در لیست واگذاری‌ها قرار نگرفته است و وزارتخانه مربوطه آن را مدیریت می‌کند.

وی درباره حمایت دولت از بازار سرمایه اظهار داشت: حمایت ما از بازار سرمایه با توجه به شرایط عمومی کشور است و باید توجه داشته باشیم که در هیچ کجای دنیا تضمینی برای بورس نیست اما همچنان ما از بورس حمایت می‌کنیم.

وزیر اقتصاد درباره آیین‌نامه مالیات بر کالاهای لوکس گفت: مالیات بر کالاهای لوکس را پیگیری می‌کنم و این آیین‌نامه فعلا در دست دولت است.

اقتصاد سازمان خصوصی سازی سرمایه مالیات واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر