کد خبر: 1032679 A

در گفت‌وگو با ایلنا عنوان شد:

۴۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت بنادر صیادی در سال ۹۹ تخصیص یافته که از این میزان تاکنون ۲۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است

به گزارش ایلنا به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، پرویز محبی،  معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن بیان این مطلب افزود: برای احداث بنادر ماهیگیری در جنوب کشور در سال جاری مبلغ ۹۴۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب داشتیم که ۴۹۰ میلیارد ریال آن تخصیص یافت.

این مسئول تعداد بنادر ماهیگیری در طول نوار ساحلی جنوب کشور را ۷۰ مورد عنوان کرد و اظهار داشت: از این تعداد، ۱۵ بندر صیادی در حال ساخت است.

وی گفت: به دلیل عدم پرداخت به موقع اعتبارات، گاهی روند ساخت این بنادر با کندی روبرو می شود.

محبی ادامه داد: پیشرفت فیزیکی این بنادر متفاوت و بین ۳۰ تا ۷۰ درصد است.

 وی خاطر نشان کرد: حدود ۵۸۰۰ کیلومتر وسعت نوار ساحلی جنوبی کشور با احتساب کرانه های جزایر است که این ۷۰ بندر ماهیگیری در آن قرار دارند.

محبی اظهار داشت: در ۱۲۰ نقطه از این نوار ساحلی، مراکز تخلیه صید وجود دارد.

وی در همین حال از واگذاری مدیریت برخی از بنادر ماهیگیری در جنوب کشور به تعاونی های صیادی خبر داد و گفت: تاکنون از ۷۰ بندر فوق، مدیریت ۴۲ مورد از سوی سازمان شیلات ایران به این تعاونی ها واگذار شده است.

محبی، هدف از واگذاری مدیریت بنادر ماهیگیری به تعاونی های صیادی را مشارکت آنها در برخی کارها همچون تامین نیروی مورد نیاز و انجام زیرساخت ها توسط خود صیادان برشمرد.

وی همچنین از تحویل ۳۸ مورد موج شکن مردمی در طول نوار ساحلی جنوب کشور به سازمان شیلات ایران خبر داد و بیان داشت: بر اساس مصوبه هیات دولت در سال جاری، قرار شده سازمان بنادر این موج شکن ها را در استان های مختلف به سازمان شیلات ایران تحویل دهد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران افزود: با انجام این کار ظرفیت مضاعفی برای تخلیه صید صیادان جنوب کشور فراهم می شود.

استان های مختلف ایران دولت وزارت جهاد کشاورزی بنادر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر