کد خبر: 1032519 A

همزمان با اولین روز دهه فجر، پست قرنطینه گیاهی میرجاوه با هدف پیشگیری از ورود آفات نباتی با حضور رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در نوار مرزی استان سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کیخسرو چنگلوایی در مراسم افتتاحیه مرکز قرنطینه گیاهی، این مرکز را از فعال‌ترین مراکز قرنطینه‌ای کشور برشمرد و گفت: ۱۸ درصد صادرات محصولات کشاورزی از لحاظ وزنی در حدود ۷۰۰ هزار تن از این منطقه انجام می‌شود.

وی با اشاره به این که سازمان حفظ نباتات کشور پشتیبانی لازم را از این مرکز خواهد داشت‌، اظهار کرد: به زودی ظرفیت این مرکز به ۲ میلیون تن افزایش می‌یابد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: ساختمان مرکز قرنطینه گیاهی شهرستان مرزی میرجاوه با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ مترمربع در دو طبقه احداث شده است.

امان‌الله طوقی افزود: با توجه به اهمیت مرز میرجاوه در مبادلات تجاری و ترانزیت محصولات کشاورزی و نیاز به گسترش فضای اداری و استقرار نیروی بیشتر، با همکاری سازمان حفظ نباتات کشور ساخت ساختمان جدید مرکز قرنطینه گیاهی شهرستان مرزی میرجاوه در دستور کار این مدیریت قرار گرفت.

وی افزود: با راه‌اندازی این مرکز نظارت بر صادرات، واردات و ترانزیت محصولات کشاورزی به بیش از ۲ میلیون تن افزایش خواهد یافت و با توجه به فعالیت کلینیک قرنطینه‌ای در این مرز امکان فعال شدن به صورت شبانه‌روزی می‌باشد.

طوقی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون نظارت بر واردات، صادرات و ترانزیت ۱۹۱ هزار تن انواع محصولات کشاورزی توسط مرکز قرنطینه گیاهی میرجاوه انجام شده است.

استان سیستان و بلوچستان دهه فجر سیستان و بلوچستان معاون سازمان حفظ نباتات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر