کد خبر: 1029364 A

زنگنه:

وزیر نفت اظهار داشت: اگر ما برای خود شریک خارجی داشته باشیم، می‌توانیم بازارهای بیشتری نیز تعریف کنیم از این به بعد هم اگر با خارجی‌ها کار می‌کنیم باید شرایط به گونه‌ای باشد که بازار هم به ما داده شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، بیژن نامدار زنگنه در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه حمل و نقل نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش در نشستی با سازندگان تجهیزات صنعت نفت اظهار داشت: اگر شرکت‌های خارجی برای تامین تجهیز وارد می‌شوند برای تقویت توانمندی و رفع نیاز است.

وی افزود: ما برای تایید کیفیت کالا گواهی‌نامه کیفیت داخلی را راه انداختیم در شرایطی که امکان استفاده از استاندارد ای پی آی را نداریم.

وزیر نفت با بیان اینکه ظرفیت‌های انسانی جزو ثروت‌های ملی کشور است افزود: مهم‌تر از نفت ظرفیت انسانی است که ما توانستیم در سخت‌ترین شرایط روی پای خود بایستیم.

وی با بیان اینکه باید همیشه تعامل بین المللی داشته باشیم خاطرنشان کرد: تعاملات بین الملل باعث می‌شود رفرنس صادراتی بیشتری پیدا کنیم. مثلا چینی‌ها هم کالا با لایسنس آمریکایی دارند و هم لایسنس چینی، ما هم باید لایسنس ایرانی و خارجی را همزمان داشته با شیم.

زنگنه تاکید کرد:‌ دارا بودن لایسنس ایرانی و خارجی باعث رشد سریعتر ما خواهد شد. این به این معنا نیست که وابسته شویم.

وی یادآور شد: اگر ما برای خود شریک خارجی داشته باشیم، می‌توانیم بازارهای بیشتری نیز تعریف کنیم از این به بعد هم اگر با خارجی‌ها کار می‌کنیم باید شرایط به گونه‌ای باشد که بازار هم به ما داده شود.

وزیر نفت خاطرنشان کرد: حضور در بازارهای دیگر خود به نوعی تکنولوژی است و باعث می‌شود ما بتوانیم کالای خود را بفروشیم و برند ایجاد کنیم.

وی خطاب به سازندگان نیز گفت: ما را کمک حال خود بدانید دلتان قرص باشد از شما حمایت می‌کنیم.

بیژن نامدار زنگنه پالایش ثروت حمل و نقل نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر