کد خبر: 1026749 A

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در گفت‌وگو با ایلنا:

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اظهار کرد: اگر آن طور که رئیس جمهور گفته دلار به قیمت ۱۵ هزار تومان برسد، بازار خودرو با سکته مواجه می‌شود اما حالا قیمت‌ها با شیب ملایم رو به کاهش است.

سعید موتمنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا اظهار کرد: معاملات دوباره به نقطه صفر رسیده است. هفته گذشته خریدار و فروشنده در بازار افزایش پیدا کرده بودند چراکه دلار طی دو ماه در کانال ۲۵ هزار تومان بود. ولی الان خریدار منتظر است که قیمت دلار بیشتر کاهش پیدا کرده و به تبع آن قیمت خودرو نیز ریزش داشته باشد یعنی فروشنده وجود دارد اما خریداری نیست. اگر قیمت ارز در چند روز آینده روی قیمت خاصی به مدت ۵ یا ۱۰ روز بماند معاملات دوباره شروع می‌شود. 

وی اضافه کرد: ممکن است قیمت‌های مختلفی برای خودرو گفته شود اما خریدار بتوانند به قیمت بسیار کمتری خود را بخرد چراکه خریداری وجود ندارد. 

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران تصریح کرد: ۳۰ مرداد امسال که دلار در کانال ۲۲ هزار تومان بود پراید با قیمت ۸۲ میلیون تومان معامله می‌شد، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ حدود ۱۶۵ میلیون تومان معامله می‌شد اما الان حدود ۱۷۴ تا ۱۷۵ میلیون تومان است.

وی اضافه کرد: ممکن است فروشنده قیمت خودرو را بالاتر اعلام کند حتی در سایت‌های اینترنتی نیز خودرو با قیمت بیشتری گذاشته شده، اما پراید امروز ۹۵ میلیون تومان است. قیمت سمند نیز حدود ۱۷۰ تا ۱۷۲ میلیون تومان است اما اگر کسی بخواهد بفروشد امکان دارد ۱۶۵ میلیون تومان هم از او نخرند. قیمت پژو پارس هم ۱۹۶ تا ۱۹۷ میلیون تومان است.

موتمنی ادامه داد: هایما ۶۴۵ میلیون تومان، اکسنت ۶۹۰ میلیون تومان، سانتافه بین یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تا ۱ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان است. به طور کلی وقتی در بازار معامله انجام نمی‌شود قیمت هم به طور دقیق مشخص نمی‌شود. 

موتمنی همچنین خاطرنشان کرد: قیمت‌های ۳۰ مردادماه که دلار در کانال ۲۲ هزار تومان وجود داشتند قیمت‌های درستی هستند و باید به این نرخ‌ها برسند. 

وی تصریح کرد: من از ۲۲ مهرماه این پیش‌بینی را کرده بودم که قیمت‌ها ریزش خواهند داشت. احتمالاً قیمت‌ها به حالت منطقی خود یعنی قیمت‌های مردادماه برسد. اگر آن طور که رئیس جمهور گفته دلار به قیمت ۱۵ هزار تومان برسد، بازار با سکته مواجه می‌شود اما حالا قیمت‌ها با شیب ملایم رو به کاهش است.

وی افزود: وقتی قیمت خودرو در نرخ خاصی ثابت بماند، شیب کاهش قیمت تند می‌شود چراکه خریدارها برای خرید مراجعه می‌کنند و فروشنده هم افزایش می‌یابد چون نگه داشتن خودرو برای شخص ضرر دارد. کسی که ارز را ۲۷ هزار تومان و سکه طلا را ۱۶ میلیون تومان خریده است، امروز آن را می‌فروشد چون می‌داند که دیگر بازگشت قیمت وجود ندارد، خودرو نیز همین طور است. به صفر رسیدن سرمایه‌گذاری در خرید خودرو هم در کاهش قیمت خودرو تاثیر گذار است.

خودرو دلار رئیس جمهور قیمت خودرو نرخ ارز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر