کد خبر: 1025232 A

مجری طرح توسعه زنبورداری کشور از اختصاص ۱۵ هزار تن شکر برای زمستان گذری زنبورداران خبر داد.

به گزارش ایلنا از وزارت جهاد کشاورزی، فرهاد مشیر غفاری ضمن بیان این مطلب افزود: پس از پیگیری های معاونت امور تولیدات دامی وزارتخانه، سرانجام ۱۵ هزار تن شکر برای کمک به تغذیه کلنی های زنبورعسل در فصل زمستان با قیمت مصوب هر کیلوگرم ۶۶۵۰ تومان به زنبورداران اختصاص یافت.

مجری طرح توسعه زنبورداری کشور با بیان این که پی گیری ها برای اختصاص سهمیه شکر برای زنبورداران از سال ۹۸ انجام و در سال گذشته ۲۳ هزارتن توزیع شد، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری نیز برای تامین شکر مورد نیاز پاییز و زمستان زنبورداران، سهمیه ۳۲ هزار تنی شکر را از وزارت صمت درخواست کردیم.

مشاور معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر اتحادیه سراسری زنبورداران را معرفی کرده ایم تا کار تامین شکر به زنبورداران را عملیاتی کنند.

وی خاطر نشان کرد که سال گذشته با انتقال شرکت بازرگانی دولتی به وزارت صمت، بخش کمی از شکر مورد نیاز زنبورداران از طریق ستادهای تنظیم بازار استان ها و با پیگیری های سازمان های جهاد کشاورزی و اتحادیه های استانی بر اساس نرخ نیمایی تامین شد.

وی، بیمه تامین اجتماعی را ضروری ترین نیاز جامعه زنبورداران کشور دانست و گفت: در سال های گذشته به علت عدم تامین اعتبار، بیمه تامین اجتماعی زنبورداران اجرایی نشد .

مشیر غفاری افزود: در سال ۹۸ موضوع بیمه تامین اجتماعی زنبورداران در کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح و قرار شد اعتبار مورد نیاز آن توسط سازمان هدفمندسازی یارانه ها تامین شود تا سازمان تامین اجتماعی در این زمینه اقدام کند.

مجری طرح توسعه زنبورداری کشور درباره بیمه زنبورداران در لایحه بودجه ۱۴۰۰ نیز اذعان داشت: با همراهی اتحادیه سراسری زنبورداران، پیشنهاد بیمه تامین اجتماعی زنبورداران در لایحه بودجه ۱۴۰۰ قرار گرفته که امیدواریم به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی برسد.

تغذیه تنظیم بازار زمستان شکر نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر