کد خبر: 1024661 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

نرخنامه جدید اتحادیه صنف بار فروشان میوه و تره‌بار تهران از نوسان قیمت در بازار میوه‌های پر مصرف پاییزی خبر می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اتحادیه صنف بار فروشان میوه و تره بار تهران آخرین نرخ مصوب انواع میوه را برای یک هفته پیش رو اعلام کرد.

اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار، در گفت‌وگو با ایلنا، درباره آخرین نرخ انواع  میوه‌های پاییزی پر مصرف گفت: بر اساس نرخنامه جدید اتحادیه صنف بار فروشان میوه و تره بار تهران، در بین میوه‌های پاییزی پر مصرف، قیمت انار با افزایش یک هزار تومانی در کف قیمت نسبت به هفته گذشته از هر کیلوگرم 9 هزار تومان تا 21 هزار تومان عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین هر کیلوگرم پرتقال بدون تغییر قیمت نسبت به هفته گذشته از 8 تا 19 هزار تومان، هر کیلوگرم خرمالو با ثابت ماندن کف قیمت و افزایش 2 هزار تومانی در رقم ممتاز از 5 تا 22 هزار تومان،‌ هر کیلوگرم سیب با ثابت ماندن کف قیمت و کاهش یک هزار تومانی در رقم ممتاز 11 تا 12 هزار تومان، هر کیلوگرم کیوی با افزایش یک هزار تومانی در کف قیمت و در رقم ممتاز 10 تا 17 هزار تومان و هر کیلوگرم لیمو شیرین بدون تغییر قیمت 8 تا 11 هزار تومان به فروش می‌رسد.

کارگر گران‌ترین میوه پر مصرف در میادین و تره بار را موز با قیمت هر کیلوگرم 31 هزر تومان عنوان کرد.

وی یادآور شد: البته قیمت این میوه در دو هفته اخیر روند کاهشی داشته و قیمت رقم ممتاز آن از هر کیلوگرم 35 هزار تومان به 31 هزار تومان رسیده است.

لازم به ذکر است؛ فاصله قیمت میادین و خرده فروشی‌های سطح شهر با توجه به سود قانونی در نظر گرفته شده، نباید بیش از 35 درصد است.

موز میوه و تره بار کیلوگرم میوه پاییزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر