کد خبر: 1024234 A

سخنگوی صنعت برق مطرح کرد:

سخنگوی صنعت برق کشور اظهار داشت: محدودیت دیروز قابل پیشبینی نبود اما امروز هیچ خاموشی در ایران نداریم. برق مکان‌های پرمصرف مانند بانک‌ها و استخراج رمزارز را کاهش می‌دهیم و در صورت اعمال دوباره خاموشی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مصطفی رجبی مشهدی در مورد خاموشی‌های روز گذشته در تهران و برخی شهرها اظهار کرد: یکی از دلایل اصلی خاموشی اخیر افزایش مصرف برق و گاز بود که باعث محدودیت در نیرووگاه‌ها شد که خوشبختانه توانستیم این محدودیت را رفع کنیم. اولویت ما با برق خانگی و مناطق حساس مانند بیمارستان‌ها است. اگر مردم 10 درصد از مصرف خود را کاهش دهند می‌توان از مشکل جلوگیری کرد.

وی افزود: محدودیت دیروز قابل پیشبینی نبود اما امروز هیچ خاموشی در ایران نداریم. برق مکان‌های پرمصرف مانند بانک‌ها و استخراج رمزارز را کاهش می‌دهیم. در صورت اعمال دوباره خاموشی، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق کشور همچنین تصریح کرد:‌ روال کار را به طور لحظه‌ای بررسی می‌کنیم و هماهنگی لازم را با وزارت نفت داریم. از زمانی که محدودیت در نیروگاه‌ها ایجاد شود توانایی برنامه‌ریزی داریم اما بعد از آن نداریم، روز گذشته این  شرایط فراهم نشد. روشنایی خیابان‌ها و بزرگراه‌ها و... را در دستور کار داریم تا مردم به مشکل برنخورند.

خاموشی قطع برق قطع برق تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر