کد خبر: 1021084 A

معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب تهران گفت: با 6800 کیلومتر عملیات لوله‌گذاری جمع‌آوری و انتقال فاضلاب در شهر تهران تاکنون 90 درصد این پروژه اجرا شده است.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "مسعودرضا ثامنی" با اشاره به میزان اجرای عملیات لوله‌گذاری در پهنه غربی تهران گفت: بر اساس طراحی و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در محدوده منطقه ۵  نزدیک به ۴۷۰ کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا شده و ۷۱ کیلومتر باقی مانده است و در منطقه ۹ هم ۱۵۵ کیلومتر شبکه باید ایجاد شود که حدود ۴۵ کیلومتر آن در آینده اجرا می‌شود.

ثامنی افزود: با بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب فیروز بهرام، بخش‌هایی از مناطق یک، ۲، ۳، ۵، ۶، ۱۰، ۱۱، ۱۷، ۱۸، ۲۱ و ۲۲ و کل منطقه ۹ و حدود دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از مشترکان زیر پوشش شبکه جمع‌آوری  فاضلاب قرار می‌گیرند.

معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب تهران در تشریح اجرای پروژه فاضلاب غرب تهران گفت: این پروژه ۱۲ کیلومتر خط انتقال به قطر سه متر دارد و از خیابان «سی‌متری جی» آغاز شده است و به سمت بلوار «معلم»، بزرگ‌راه «آزادگان» ادامه مسیر می‌دهد و در نهایت به تصفیه‌خانه فیروزبهرام منتهی می‌شود.

معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب ادامه داد: با بهره برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب فیروزبهرام و آماده‌سازی خطوط اصلی، از سال آینده مهم‌ترین دغدغه شرکت فاضلاب تهران نصب انشعاب‌های خانگی مناطق از جمله محدوده غرب پایتخت و اتصال آن به شبکه فاضلاب شهری خواهد بود.

به گفته ثامنی اکنون ۶۸۰ هزار نفر مشترک از طرح فاضلاب تهران استفاده می‌کنند که این تعداد بیشتر در مناطق شمالی، شرقی و جنوبی تهران متمرکز است.

پایتخت شهر تهران قطر معاون وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر