کد خبر: 1018383 A

در گفت‌وگو با ایلنا عنوان شد؛

در میوه‌ها موز و در محصولات سبزی و صیفی سیر گوی گرانی را از سایر محصولات ربوده و رقابت تنگاتنگی را در بازار باهم در پیش گرفته‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ از هفته گذشته افزایش قیمت موز در خرده فروشی‌ها به هر کیلوگرم 40 هزار تومان در رسانه‌ها خبرساز شده است. روند افزایشی قیمت این میوه وارداتی در هفته جاری همچنان ادامه دارد به نحوی که در نرخنامه جدید اتحادیه فروشندگان سبزی و صیفی قیمت عمده هر کیلوگرم از موز افزایش 2 هزار تومانی داشته است. هم پای موز، قیمت یکی از محصولات سبزی و صیفی نیز روند افزایشی را در پیش گرفته و در برخی خرده فروشی‌ها حتی قیمتی بالاتر از موز دارد. قیمت عمده هر کیلوگرم سیر ممتاز در نرخنامه جدید اتحادیه 34 هزار تومان اعلام شده است که تنها یک هزار تومان کمتر از قیمت موز ممتاز است.

اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره تغییرات قیمت این دو محصول در هفته‌های اخیر اظهار کرد: هفته گذشته کف قیمت عمده فروشی سیر خشک 22 هزار تومان، سقف قیمت آن 28 هزار تومان و سیر ممتاز 34 هزار تومان بود.

وی ادامه داد: در هفته جاری قیمت سیر بدون تغییر ماند و کف قیمت هر کیلوگرم از این محصول سبزی و صیفی همچنان 22 هزار تومان، سقف قیمت 28 هزار تومان و ممتاز 34 هزار تومان عرضه می‌شود.

کارگر کف قیمت هفته گذشته هر کیلوگرم موز را 29 هزار تومان، سقف قیمت آن را 31 هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم موز ممتاز را 33 هزار تومان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در هفته جاری قیمت این میوه افزایش 2 هزار تومان داشته است، افزود: کف قیمت موز در هفته جاری به 31 هزار تومان، سقف قیمت آن به  هزار تومان 33 و قیمت موز ممتاز به 35 هزار تومان رسیده است.

افزایش قیمت رقابت گرانی موز میوه و تره بار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر