کد خبر: 1014725 A

معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از انعقاد بیش از ۴۰ قرارداد با شرکت های دانش بنیان برای تولید کالاهای وارداتی در داخل کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا از وزارت جهاد کشاورزی، ارژنگ جوادی با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت: این اقدام در راستای کاهش وابستگی به کالاهای وارداتی در بخش کشاورزی صورت گرفته است.

وی با بیان این که سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کمیته هایی را راه اندازی کرده است، اظهار داشت: این کمیته ها در مورد محصولاتی مانند کود، سم و نهاده های وارداتی کشاورزی است که  بیشترین وابستگی را به آنها داریم و در این راستا شرکت های دانش بنیان که توانمند بودند را از طریق فراخوان دعوت به همکاری و با آنها قرارداد امضا کردیم.

جوادی افزود: ما به دنبال آن هستیم که بخش فنآوری و نوآوری را در حوزه کشاورزی پررنگ تر و فعال تر کرده و بتوانیم فنآوری ها جدید را صادر کنیم.

وی به راه اندازی پنج مرکز نوآوری بر اساس مزیت های منطقه ای تا پایان امسال با کمک معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: در این مراکز ما چند محصول یا موضوعات دارای اولویت را در نظر گرفته ایم و شرکت های دانش بنیان و هسته های فنآوری در این مراکز مستقر خواهند شد.

معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در مورد پایلوت های فنآوری نیز اذعان داشت: تا دو یا سه ماه آینده پایلوت فناوری استفاده از حشرات برای خوراک دام در استان زنجان اجرا می شود.

وی افزود: تاکنون در ایران از منبع غنی و ارزان پروتئینی حشرات در خوراک دام استفاده نشده، اما اکنون به دانش فنی آن دست یافته ایم.

جوادی همچنین از راه اندازی پایلوت فناوری پالایشگاه زیستی در جنوب کشور تا پایان امسال خبر داد و گفت: در این پالایشگاه زیستی، ضایعات و پسماندهای شرکت های کشت و صنعت نیشکر تبدیل به محصولات زیستی مانند الکل می شود.

خوراک کشاورزی کود معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر