کد خبر: 1013598 A

آذری جهرمی:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز با حضور در افتتاح دو مرکز نوآوری، این مراکز را برای بروز خلاقیت ها و رسیدن به اقتصاد دیجیتال مهم ارزیابی کرد.

به گزارش ایلنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین افتتاح سرای نوآوری و فناوری های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد غرب تهران، با اشاره به اینکه همیشه چالش ارتباط صنعت و دانشگاه وجود داشته است، گفت: خلاقیت عصاره اقتصاد دیجیتال است و این فضا زیست بومی برای رشد نیاز دارد که باید فرآهم شود.

وی با بیان اینکه جایگاه صنایع خلاق در دانشگاه ها است، افزود: دولت ها در اقتصاد دیجیتال مقررات گذار و توانمند ساز هستند.

آذری جهرمی به راه اندازی سرای نوآوری دانشگاه آزاد اشاره و تصریح کرد: با راه اندازی این مراکز زمینه های بروز خلاقیت ها ایجاد می شود و با کاهش هزینه ها و تشکیل هسته های مشاوره ای در حوزه های مختلف  در این مراکز، به بازار این حوزه دست‌ پیدا می کنند.

وی به موضوع کیفیت در سیستم های آموزشی تاکید کرد و افزود: دانشگاه آزاد با این ظرفیت و شبکه گسترده ای که دارد می تواند بخش عمده ای از خدمات و نیازهایی که از بیرون دریافت می کند را با پلتفرم های استانداردی که خود دانشجویان این دانشگاه طراحی می کنند مرتفع کند.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: دانشگاه آزاد می تواند این مراکز را به یک مجموعه اقتصادی پویا تبدیل کند.

وی با اشاره به اینکه وزارت ارتباطات نیز با "طرح نوآفرین" می تواند به این مراکز کمک کند، افزود: این طرح در دولت تدبیر و امید تصویب شد و با راه اندازی صندوق نوآفرین آماده همکاری با مراکز نوآوری است.

آذری جهرمی مهمترین اتفاق در این دولت را تبدیل بازار ایران به یک بازار ۷۰ میلیونی در حوزه فناوری اطلاعات عنوان کرد و گفت: در این دولت در دو دوره اندازه گیری نرخ رشد ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد که ایران در منطقه رتبه اول و در دنیا رتبه دوم را به دست آورد.

وی افزود: هم اکنون این ظرفیت برای شرکت های نوآور فراهم شده که محصولی تولید کنند که حتی  در روستای  بشاگرد هم قابل استفاده است و این بزرگترین اقدام در توسعه شبکه ملی اطلاعات است که معمولا نادیده گرفته می شود.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: نباید این بازار را از دست دهیم بلکه باید با رقابتی سازنده برای توسعه کشور از آن استفاده کنیم.

وی افزود: راه اندازی این مراکز را تغییر بزرگی در دانشگاه آزاد می دانم و با کارهایی که در این مراکز انجام می شود به اقتصاد کشور و دانشگاه آزاد کمک می شود.

بر اساس این گزارش، وزیر ارتباطات صبح امروز نیز با همراهی سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور مرکز نوآوری فضایی پژوهشگاه فضایی کشور را افتتاح کرد.

در این مرکز شناسایی، استخراج و اولویت بندی صنایع فضایی کشور انجام می شود.

این مرکز هم اکنون ظرفیت پذیرش ۸ شرکت، ۱۰ استارت آپ و ۲۰ فضای اشتراکی در حوزه فضایی را فراهم کرده است.

ارتباطات و فناوری اطلاعات اقتصاد خلاقیت دولت فناوری اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر