کد خبر: 1013518 A

مدیرعامل توانیر خاطرنشان کرد: هموطنان با اقداماتی ساده مانند خاموش کردن لامپ های اضافی در منازل و ادارات و کاهش جزیی شعله بخاری و یا کاستن یک درجه دمای محیط، می توانند تا 10 درصد مصرف گاز کشور را کاهش دهند که در این صورت با همکاری مردم مشکلی در تامین گاز و برق در کشور در چند روز سرد سال به وجود نخواهد آمد

به گزارش ایلنا از توانیر، محمدحسن متولی زاده با اشاره به افزایش مصرف سوخت گاز در زمستان گفت: با توجه به این که همواره در روزهای سردسال، مصرف سوخت گاز افزایش پیدا می کند، به منظور جلوگیری از ایجاد اختلال در تامین برق کشور به ویژه در شرایط کرونایی ، صنعت برق به منظور صرفه جویی، اقداماتی را شروع کرد و با اجرای طرح تعدیل روشنایی معابر و اتوبان ها، قدمی موثر و با اثرگذاری سریع را برداشت.

وی با بیان این که با بسیج 1200 اکیپ عملیاتی طی چند روز اخیر 320 هزار چراغ روشنایی غیرضروری در معابر، بزرگ راهها، پارک ها و...  خاموش شده است، تصریح کرد: این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

مدیر عامل توانیر تاکید کرد: در کنار این اقدام، گروه های اجرایی شرکت های گاز وبرق در استان ها و شهرستان نیز موظف شده اند با مراجعه به ادارات و دستگاه های دولتی و عمومی، مصرف برق و گاز  آنها را بررسی و درصورت عدم رعایت، برخورد لازم را بعمل آورند.

متولی زاده در عین حال به نقش موثر مردم در بهینه سازی مصرف انرژی نیز اشاره کرد و گفت: در کنار همه فعالیت هایی که توسط دستگاه های اجرایی انجام می شود،  حساسیت و همکاری مردم، اصلی اساسی است و  نتایج بسیار بهتر و موثرتری خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: به این منظور، صنعت برق برای تشویق مردم به کاهش مصرف برق که تاثیر آن در کاهش مصرف سوخت نیروگاه ها نمایان می شود، مشوق هایی را که در تابستان برای مشترکان خانگی اختصاص می داد، در زمستان نیز اجرایی می کند. براین اساس، مشترکان خانگی در صورتی که مصرف برق خود را کاهش دهند، از مشوق های صنعت برق برخوردارخواهند شد.

مدیرعامل توانیر خاطرنشان کرد: هموطنان با اقداماتی ساده مانند  خاموش کردن لامپ های اضافی در منازل و ادارات  و  کاهش جزیی شعله بخاری و یا کاستن یک درجه  دمای محیط، می توانند تا 10 درصد مصرف گاز کشور را کاهش دهند که در این صورت  با همکاری مردم مشکلی در تامین گاز و برق در کشور در چند روز سرد سال به وجود نخواهد آمد

برق بسیج روشنایی شعله استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر