کد خبر: 1013251 A

در گفت‌وگو با ایلنا عنوان شد:

سخنگوی اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار میهن از احتمال افزایش نرخ مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ به 15 هزار تومان در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار خبر داد.

ناصر نبی‌پور در گفت‌وگو با ایلنا با تاکید بر اینکه هزینه تمام شده تولید برای مرغداران افزایش قابل توجهی داشته است، گفت: بخشی از افزایش هزینه مربوطه به بالا بردن قیمت مصوب نهاده‌های دامی است.

وی ادامه داد: دولت قیمت مصوب هر کیلوگرم کنجاله سویا را با افزایش 20 درصدی به 3 هزار 220 تومان و هر کیلوگرم ذرت را با افزایش 15 درصدی به یک هزار و 700 تومان افزایش داده است.

نبی پور یادآور شد: پیش از این قیمت مصوب هر کیلوگرم ذرت و جو دامی 1500 تومان و کنجاله سویا 2750 تومان بود.

سخنگوی اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار میهن تصریح کرد: به تبع افزایش قیمت مصوب، در بازار آزاد قیمت این دو نهاده مهم رشد داشته است.

وی اظهار کرد: 75 تا 80 درصد از هزینه تمام‌شده تولید تخم‌مرغ را نهاده‌های دامی تشکیل می‌دهد.

به گفته وی؛ افزایش هزینه تمام شده تولید تخم مرغ در حالی است که نرخ مصوب خرید هر کیلوگرم تخم مرغ از مرغدار برای ماه‌ها 12 هزار تومان باقی مانده است.

به گفته نبی پور؛ با نرخ‌های مصوب جدید نهاده‌های دامی، حتی اگر دولت 100 درصد نهاده‌های دامی را برای مرغداران مهیا کند قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ برای مرغدار 15 هزار تومان تمام می‌شود.

وی تصریح کرد: ستاد تنظیم بازار پذیرفته است که با توجه به قیمت تمام شده تولید نرخ مصوب 12 هزار تومان برای هر کیلوگرم تخم مرغ کم است و باید افزایش داشته باشد.

سخنگوی اتحادیه مرغداران مرغ تخمگذار میهن از احتمال افزایش نرخ مصوب خرید هر کیلوگرم تخم مرغ از مرغدار به 15 هزار تومان در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار خبر داد.

افزایش قیمت تنظیم بازار دولت رشد نهاده های دامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر