کد خبر: 1010137 A

قبادی مطرح کرد؛

دبیر کارگروه تنظیم بازار اظهار کرد: بیش از ۳ میلیون تن کالا در بنادر و حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا روی کشتی‌هایی که در بنادر پهلو گرفتند موجود است یعنی حدود ۷ میلیون تن کالای اساسی در بنادر و کشتی‌ها داریم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، عباس قبادی اظهار داشت: تلاش ستاد تنظیم بازار در جهت توزیع و فراوانی است. در مورد میوه شب عید گزارش‌هایی از وزارت صنعت و وزارت جهاد کشاورزی گرفتیم تا در عید هم توزیع مناسب میوه داشته باشیم، تولیدکنندگان هم سود کنند.

وی افزود: مسائلی مانند ممنوعیت صادرات مطرح شد اما تصمیمی گرفته نشد و تصمیم‌گیری در این رابطه به جلسات بعدی موکول شد.

وی افزود: از ۱۱ آبان خروجی کالا از بنادر افزایش داشته است بیش از ۳ میلیون تن کالا در بنادر و حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا روی کشتی‌هایی که در بنادر پهلو گرفتند موجود است یعنی روی هم حدود ۷ میلیون تن کالای اساسی در بنادر و کشتی‌ها داریم. 

دبیر کارگروه تنظیم بازار تصریح کرد: حدود ۳۰ میلیارد دلار تخصیص ارز داشتیم که از این میان ۲۰ میلیارد دلار تعیین شده است حدود ۴.۲ میلیارد دلار نیز به کالاهای اساسی اختصاص داده شده است.

وی اضافه کرد: از بین ۱۴ میلیون تن از کالاهای اساسی که از بنادر ترخیص شدند حدود هفت میلیون تومان در سه ماهه اخیر انجام شده یعنی در سه ماه اخیر تقریباً به اندازه شش ماه اول سال خروجی از بنادر و عرضه در بازار داشته‌ایم.

صنعت کشتی میوه شب عید وزارت جهاد کشاورزی تخصیص ارز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر