کد خبر: 1004682 A

اردکانیان خبر داد:

وزیر نیرو اظهار داشت: در اولین قبض که آذرماه صادر می‌شود گزارش اینکه چه تعداد مشترک مشمول تخفیف صد در صدی شدند اعلام کنیم همچنین بنا داریم که کسانی که مصرف بالای برق دارند به جرگه خوش‌مصرف‌ها بپیوندند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، رضا اردکانیان در حاشیه جلسه هیات امروز دولت با بیان اینکه فردا در پویش هر هفته # الف – ب – ا یران حدود شش هزار میلیارد تومان طرح‌های برقی در استان‌های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و خوزستان با حضور رییس جمهور به افتتاح می‌رسد تصریح کرد: بر اساس تاکید رییس جمهور بعد از تصویب برق امید در هیات وزیران و اجرای آن از آبانماه امیدواریم که در اولین قبض که آذرماه صادر شود و گزارش اینکه چه تعداد مشترک مشمول تخفیف صد در صدی شدند اعلام کنیم همچنین بنا داریم که کسانی که مصرف بالای برق دارند به جرگه خوش‌مصرف‌ها بپیوندند.

وی از آغاز اجرای برنامه برق امید روی حوزه آب خبر داد و گفت: همچنین کار روی آب را هم آغاز کرده‌ایم به رغم اینکه شرایط در حوزه آب با توجه به تفاوت‌های اقلیمی از برق متفاوت است اما بنا داریم که با توسعه اصلاح مصرف آب این طرح تصویب و امسال اجرایی شود تا گروهی از مشترکین که کم مصرف هستند مشمول تخفیف صد در صدی شوند این دو موضوع نه تنها منجر به تشویق کم‌مصرف‌ها می‌شود بلکه گروه پرمصرف نیز صرفه‌جویی را آغاز خواهند کرد.

وزیر نیرو درباره مدیریت سیلاب در سال آبی جاری گفت: پیش بینی هواشناسی حاکی از این است که پاییز شرایط نرمال و زیر نرمال باشد البته تاکنون وضعیت بارندگی‌ها بالاتر از شرایط نرمال ( متوسط بلندمت پنجاه ساله) و کمتر از بارش سال قبل هستیم.

وی ادامه داد: آمادگی لازم برای بارندگی‌های زیاد فراهم شده در خوزستان سدهای مخزنی داریم که به رغم اینکه 360 میلیون متر مکعب سیلاب را دریافت کردیم 9.5 میلیارد متر مکعب نیز حجم خالی داریم.

اردکانیان خاطرنشان کرد: در هر حال با وقوع بارش‌های شدید در شهرها مشکلات آبگرفتگی را خواهیم داشت اگر سیستم جمع‌آوری آب‌های سطحی نباشد روان‌آب‌ها وارد شبکه فاضلاب شده و منجر به این می‌شود که فاضلاب بیرون بزند.

وی ادامه داد: این گونه نیست که بگوییم وزارت نیرو یا شهرداری متصدی جمع‌آوری فاضلاب است شهرداری که متکی به درآمد مردم است باید نسبت به توسعه شبکه فاضلاب اقدام کند ما نیز با یکپارچه سازی آبفا و فاضلاب این اقدام را آغاز کرده‌ایم. امیدواریم شهرداری نیز به ویژه در اهواز شرایطی فراهم کند که این روان‌آب‌ها منجر به معضل نشود.

برق درآمد سیستان و بلوچستان شهرداری مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر