کد خبر: 1002677 A

مدیرکل گمرکات بندرلنگه با اشاره به عملکرد هشت ماهه سال جاری در صادارات غیرنفتی گفت: تشریفات گمرکی مربوطه به ٨٧٢ هزارو ٩١۴ تن کالا به ارزش بالغ بر ۴۶٠ میلیون دلار در قالب ۵٣٠٩ اظهارنامه به منظور صادرات به کشورهای امارات و قطرانجام شده است.

به گزارش ایلنا، ناصر نوروزی مدیرکل گمرکات بندرلنگه با اشاره به عملکرد هشت ماهه سال جاری در صادارات غیرنفتی گفت: تشریفات گمرکی مربوطه به ٨٧٢ هزارو ٩١۴ تن کالا به ارزش بالغ بر ۴۶٠ میلیون دلار  در قالب ۵٣٠٩ اظهارنامه به منظور صادرات به کشورهای امارات و قطرانجام شده است.

وی با بیان اینکه میزان صادرات کالای غیرنفتی در هشت ماهه سال ٩٨ حدود ۵۴٠ هزارو ٢٧٧ تن کالا و به ارزش ٢١٢ میلیون دلار بود، اظهار کرد: در این  هشت ماهه از سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۶٢ درصدی وزنی این تعداد کالا و ١١٧ درصدی دلاری روبرو بوده ایم.

نوروزی تصریح کرد: الکترونیکی شدن گمرک، به منظور تسریع و دقت در انجام فرایندهای گمرکی، اعتماد تجار و خریداران خارجی به کالاهای ایرانی و رقابت پذیری و کیفیت مناسب این کالاها با محصولات مشابه و نیز  ارائه خدمات شبانه روزی همکاران حتی در روزهای تعطیل و ایام کرونایی را از دلایل افزایش ١١٧ درصدی ارزش کالای غیرنفتی در هشت ماهه اخیر برشمرد.

وی افزود : میوه و تره بار، خشکبار، کچ و نمک صنعتی از عمده ترین کالاهای صادراتی غیرنفتی به کشورهای مقصد بود.

ناصر نوروزی در پایان مجددا از خدمات بهینه و تلاش همکاران خود در خدمت رسانی به اقتصاد کشور  و ارباب رجوع با توجه به شرایط خطرناک کرونایی تقدیر و تشکر کرد.

خشکبار دلار شبانه روزی گمرک تشریفات گمرکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر