کد خبر: 1001507 A

مؤسسه نفت آمریکا (API) متعهد شد که با محدودیت‌های احتمالی دولت بایدن در زمینه استفاده از فناوری شکست هیدرولیک مقابله کند.

به گزارش ایلنا، مایک سامرز، مدیرعامل مؤسسه نفت آمریکا (API) روز دوشنبه (سوم آذرماه) در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز اعلام کرد که اگر جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا تلاش کند توسعه حفاری نفت و گاز در زمین‌های فدرال را محدود کند، این مؤسسه از هر ابزاری که در اختیار دارد - از جمله اقدام‌های قانونی - استفاده خواهد کرد تا با این محدودیت‌ها مقابله کند.

بایدن گفته است که از ممنوعیت مجوزهای جدید گاز و نفت - از جمله فرآیند شکست هیدرولیک - در زمین‌های فدرال حمایت می‌کند.

شکست هیدرولیک، نوعی فناوری حفاری است که سبب شده است ایالات متحده آمریکا تولید نفت خام خود را در سال‌های اخیر افزایش دهد و این کشور را به بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت خام جهان تبدیل کند.

گروه‌های زیست‌محیطی مخالف این فرآیند هستند و معتقدند این روش سبب آلودگی آب‌های زیرزمینی و تشدید تغییرات آب و هوایی می‌شود.

سامرز گفت: مؤسسه نفت آمریکا از همکاری با دولت بایدن در زمینه انرژی استقبال می‌کند، اما اگر بایدن محدودیت‌هایی را در این زمین‌ها اعمال کند، با این محدودیت‌ها مقابله خواهد کرد.

وی تصریح کرد: این محدودیت‌ها سبب از دست دادن احتمالی مشاغل و تولید ناخالص داخلی در ایالت‌های وابسته به درآمد حاصل از تولید نفت و گاز می‌شود.

مدیرعامل مؤسسه نفت آمریکا افزود: نگران این نوع پیشنهادها از سوی دولت بایدن خواهیم بود.

آلودگی آب جهان دولت فناوری نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر