کد خبر: 1000988 A

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران خبر داد؛

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از الحاق ۵۲۱ دستگاه ناوگان جدید به شبکه ریلی کشور از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: به‌ منظور حمایت از تولید داخل، اکوسیستمی ویژه در شرکت راه‌آهن در حال راه‌اندازی است.

به گزارش ایلنا از وزارت صمت، سعید رسولی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، روز سه‌شنبه، چهارم آذرماه در هشتمین آیین بهره‌برداری از ناوگان جدید ریلی در سال جهش تولید با بیان اینکه امروز ۷۰ دستگاه انواع ناوگان ریلی تولید داخل به شبکه ریلی، ملحق می‌شود، گفت: ارزش ریالی این ناوگان افزون بر ۲۲۳ میلیارد تومان است.

او افزود: از ابتدای سال ۹۹ تا امروز ۵۲۱ دستگاه انواع ناوگان ریلی در داخل کشور تولید و به شبکه ریلی ملحق شده و ظرفیت جابه‌جایی بار و مسافر را به لحاظ کمی و کیفی ارتقاء داده است. ارزش این ۵۲۱ دستگاه بالغ بر هزار و ۳۵۶ میلیارد تومان است و خوشبختانه نسبت‌به سال گذشته شاهد رشد ۲۰ درصدی در تولید و اضافه شدن ناوگان ریلی جدید هستیم. با توجه به شرایط موجود و بحران‌های ناشی از تحریم‌های ظالمانه که به‌صورت بسیار گسترده و شدید نسبت‌به جمهوری اسلامی ایران اعمال و روا شده و همین‌طور فشارها و مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا که نتوانست در عزم آهنین خانواده بزرگ راه‌آهن خللی به‌‌وجود آورد، شاهد این توفیقات هستیم و امیدواریم هر چه سریع‌تر با عبور از بحران کرونا و برقراری آرامش در سطح دنیا و کشور فعالیت‌های ما در شرکت راه‌آهن دو چندان شود.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به راه اندازی مجدد خط تولید لوکوموتیو در شرکت "واگن‌پارس" پس از ۱۰ سال تعطیلی، عنوان کرد: احیای و زنده کردن این خط تولید با وجود بحران‌های اقتصادی و مشکلات ایجادشده بر سر فعالیت‌های اقتصادی در دنیا و البته در کشور ما بسیار ارزشمند و مبارک است و ان‌شاءالله با همت بلند، جنب و جوش و فعالیت و نشاطی که در مجموعه کارخانجات تولیدی حوزه ریلی کشور وجود دارد، نوید روزهای بسیارخوبی را برای راه‌آهن کشور می‌دهیم.

او همچنین با اشاره به ایجاد ساز و کار و اکوسیستمی برای حمایت از تولید داخل در شرکت راه‌آهن گفت: این اکوسیستم، زنجیره کاملی برای حمایت از تولید داخل به‌صورت واقعی و پایدار است که یکی از ارکان اصلی آن، ایجاد و تاسیس مرکز تست ریلی است که با همکاری سازمان ملی استاندارد و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حال انجام است و درصددیم با ایجاد و راه‌اندازی بزرگترین مرکز تست مجهز ریلی از همه صنعتگران این حوزه حمایت و از ظرفیت عظیمی که امروز در کشور ما وجود دارد، استفاده بهینه کنیم.

جمهوری اسلامی ایران حمایت از تولید خانواده راه آهن معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر