کد خبر: 997790 A

مدیر پارک طبیعی شرق اصفهان مطرح کرد:

مدیر پارک طبیعی شرق اصفهان گفت: برای نخستین بار فناوری گراوسیس با استفاده از واترباکس در کوه نخودی در عرصه ‌ای به وسعت نیم هکتار به صورت پایلوت بکار گرفته شد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، وحید صلواتی با اشاره به اینکه پارک طبیعی شرق، حدود یک چهارم مساحت فضای سبز شهرداری اصفهان را شامل می‌شود، اظهار کرد: پارک طبیعی شرق با حدود سه هزار و ۴۰۰ هکتار وسعت، دومین محور گردشگری اصفهان می ‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته در محدوده جنگل ‌های شرق اصفهان طرح کاشت گونه ‌های مقاوم کم ‌نیاز به آب اجرا شده است که امیدواریم با بارش نزولات آسمانی شاهد به بار نشستن این نهال های دیمی از جمله گونه اسکوپاریا (بادام کوهی) باشیم.

مدیر پارک طبیعی شرق اصفهان افزود: برای کاهش بار پارک کوهستانی صفه و توزیع عادلانه خدمات فرهنگی و اجتماعی، نیاز بود پارک کوهستانی دیگری ایجاد شود که با توجه به ظرفیت ‌های بالقوه در شرق اصفهان، پردیس اشراق در پارک طبیعی شرق ایجاد شده است.

وی اظهار کرد: آب فضای سبز این پارک در ابتدا از چاه‌ های شهرداری و شخصی، کانال آب گورت و کانال انتقال آب جی شیر تأمین می‌شد که به ‌دلیل کاهش منابع آب و ضرورت استفاده از پساب از طریق پساب تصفیه‌ خانه جنوب و پساب تصفیه شده سپاهان شهر نیز تأمین می‌شود.

صلواتی افزود: همانطوری که از ناژوان به عنوان ریه تنفسی اصفهان نام برده می‌شود، پارک طبیعی شرق اصفهان هم می‌تواند از آلودگی‌ های منطقه شرق بکاهد.

انتهای پیام/
ایلنا استان اصفهان فناوری گراوسیس پارک طبیعی شرق اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر