کد خبر: 982251 A

فرماندار کاشان مطرح کرد:

فرماندار ویژه شهرستان کاشان گفت: در شرایطی که دشمن با تحریم ها در تلاش است تمامی مسیرها به سمت کشور را مسدود کند و ایران را به انزوا بکشاند نقش بومی سازی و استاندارد سازی محصولات داخلی اهمیت بیشتری دارد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، علی اکبر مرتضایی در حاشیه بازدید از اداره استاندارد، استاندارد را دارای ابعاد ملی و فراملی دانست و بیان کرد: نقش استاندارد در سلامت محصولات تولیدی و کنترل کیفیت تجهیزات و خدماتی که به مردم ارائه می شود یک اصل کلیدی و مهم است از این رو می طلبد با تقویت گشت های سیار، اعمال نظارت ها بر ایمنی تجهیزات و تولیدات به ویژه مواد غذایی تشدید شود.

رئیس شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کاشان افزود: اینکه شرکت ها و مجموعه هایی برای سود بیشتر و احیای خود به هر قیمتی در کاهش کیفیت محصول به خصوص موادی که به سلامت مردم آسیب می‌رساند دست می زنند ، پذیرفتنی نیست ضمن اینکه در بلند مدت آینده خود را نیز نابود می سازند.

وی در خصوص نقش استاندارد در صادرات اظهار داشت: یکی از اصول اساسی در توسعه صادرات حفظ کیفیت بالا و اصالت محصولات است، اگر شرکت تولیدی محصولات خود را مطابق با استاندارد ملی و بین المللی تولید کند و بر حفظ این اصل مصمم باشد مطمئناً با استقبال کشورهای دیگر مواجه می شود و در صورتی که به تولید محصولات بی کیفیت ادامه دهد با این اقدام در واقع اعتماد آن کشورها به محصول ایرانی از بین می برد که انتظار می رود با آینده نگری در کنترل کیفیت تلاش کنند.

فرماندار کاشان با اشاره به وضعیت کنونی جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه استکبار جهانی علیه ملت مظلوم ایران خاطر نشان کرد: در شرایطی که دشمن با تحریم ها در تلاش است تمامی مسیرها به سمت کشورما بسته شده و ایران را به انزوا بکشاند نقش بومی سازی و استاندارد سازی محصولات داخلی اهمیت بیشتری دارد تا با تکیه بر دانش بومی بتوانیم محصولات با استاندارد های جهانی عرضه کنیم.

محمدرضا بخردی رییس اداره استاندارد شهرستان کاشان نیز در این بازدید گفت: اداره استاندارد کاشان در شمال استان اصفهان، سه شهرستان کاشان، آران و بیدگل و نطنز را پوشش می دهد که نظارت بر طیف گسترده‌ای از تولیدات را شامل می‌شود.

وی تصریح کرد: آزمایشگاه های مختلف در این اداره بررسی وضعیت استاندارد محصولاتی همچون فرش ماشینی و صنایع نساجی، مواد غذایی و پروتئینی، مصالح ساختمانی و هزاران محصول دیگر که به سلامت جامعه برمی گردد را بر عهده دارند که توسط کارشناسان و متخصصین این مجموعه مورد ارزیابی قرار می گیرد.

فرماندار کاشان ایلنا استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر