کد خبر: 981435 A

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان مطرح کرد:

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان از افزایش آمار درخواست اشتغال نیروهای غیربومی در منطقه کاشان خبر داد .

به گزارش ایلنا از اصفهان، مسعود خاندایی در سومین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان کاشان گفت: ورود و بکارگیری نیروهای غیربومی نسبت به سال قبل 6 درصد افزایش داشته به نحوی که قبلا متقاضیان با مدارک دیپلم و زیر دیپلم برای کار به کاشان مراجعه می کردند و امسال شاهد ورود نیروهای با تحصیلات بالاتر از سایر نقاط کشور  به کاشان هستیم.

وی افزود : حضور متقاضیان غیربومی از سایر نقاط کشور به کاشان نشان از پتانسیل بالا و ظرفیت بسیار خوب شهرستان در صنعت و خدمات اشتغال برای توسعه دانش فنی دارد.

معاون فرماندار بیان کرد: کاشان در پرداخت وام های کرونایی توانسته 50 درصد از درخواست های تسهیلات کرونا را محقق کند و امیدواریم تا پایان مهر ماه این رقم را با کمک و همکاری بانک ها به 70 درصد برسانیم تا حداقل گوشه ای از مشکلات مردم برطرف شود.

خاندایی تصریح کرد: کاشان همچنان بالاترین رقم در پرداخت تسهیلات کرونا در سطح کشور را دارد؛ این رقم در سطح میانگین استانی 27 درصد و کشوری 15  درصد است و امسال با پرداخت تسهیلات در مجموع 2095 شغل در کاشان حفظ شده است.

وی خاطر نشان کرد: کارگروه اشتغال شهرستان به عنوان عالی ترین کارگروه تصمیم گیری در خصوص مشکلات اشتغال و بیکاری بوده و باید تصمیم گیری های ما یک تحول مناسب و مثبت برای کاشان رقم بزند، به نحوی که تهدید ویروس کرونا را با بهره گیری از ابتکار و خلاقیت به یک فرصت برای توسعه پایدار کاشان در شرایط کرونایی تبدیل کنیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان با بیان اهمیت بکارگیری دانش بومی در صنایع اظهار داشت: صنعت گلابگیری و فرش دستبافت از معدود صنایع بدون وابستگی در کاشان است که تمامی مراحل تولید و خدمات  آن در منطقه انجام و موجب ایجاد درآمد و اشتغال بخشی از مردم در این حوزه شده است، ولی متاسفانه دانشگاه هیچ تاثیر و تلاشی در توسعه و رشد این دو صنعت نداشته است.

خاندایی در زمینه ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی شهرستان کاشان تصریح کرد: مهمترین اصل در شرایط فعلی ایجاد اشتغال و حفظ امنیت شغلی برای مردم است که بخشی از آن در کارگروه حمایت دولت و حذف بوروکراسی اداری است، ادارات و سازمان هایی که در  اشتغال زایی و رفع مشکلات معیشتی مردم تلاش بیشتری در عمل از خود نشان دهند از اعتبارات تسهیلات بیشتری نسبت به سایر ادارات برخوردار خواهند بود.

 

فرمانداری ویژه کاشان ایلنا استان اصفهان اشتغال در کاشان اشتغال نیروهای غیر بومی در کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر