کد خبر: 967524 A

مدیر آبفای جلگه خبر داد:

مدیر آبفای جلگه گفت: تصفیه خانه فاضلاب اژیه با بیش از 98 درصد پیشرفت فیزیکی در بخش مکانیکال و سازه ای در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، محمدعلی عباسی اظهار داشت: بیش از 18 میلیارد تومان برای اجرای تاسیسات فاضلاب در این شهرستان هزینه شده و این رقم از اعتبارات عمرانی و جاری تامین شده است.

وی افزود: در سال ۹۶ اجرای شبکه جمع آوری و احداث تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان اژیه در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون 22 کیلومتر از شبکه فاضلاب شهر اژیه اجرا شده و تنها 8 کیلومتر دیگر باقی مانده تا اجرای شبکه فاضلاب این شهر تکمیل شود.

مدیر آبفا جلگه اجرای تاسیسات فاضلاب در این شهرستان را ضروری برشمرد و عنوان کرد: عمق آب های زیرزمینی در شهر اژیه بسیار کم و با حفر کمتر از دو متر آب در دسترس است.

وی ادامه داد: جنس زمین در این منطقه به گونه ای است که آب جذب نمی شود و مردم مجبور هستند برای دفع فاضلاب حداقل هر ماه چاه های فاضلاب را تخلیه کنند که برای آنها بسیار هزینه بر است.

عباسی تصریح کرد: جلوگیری از آلودگی آبهای زیرزمینی و سطحی، ارتقاء بهداشت و سلامت عمومی مردم، جلوگیری از بوی نامطبوع و استفاده مجدد از آب،  از مزیت های اجرای کامل طرح های فاضلاب شهری می باشد.

عباسی افزود: در مناطق کویری به ویژه در شهرستان اژیه که در شرق استان قرار دارد کمبود آب به شدت احساس می شود و یکی از زیر ساخت های توسعه با توجه به صنعتی بودن استان بحث آب است و صنایع به میزان معینی نیاز به آب دارند که در نتیجه قرار است پساب حاصل از تصفیه فاضلاب عمدتا به صنایع اختصاص یابد.

مدیرآبفا جلگه اذعان داشت:  اجرای پروژه های فاضلاب پر هزینه است و با اعتبارات دولتی شاید حدود ۳۰ تا ۴۰ سال طول بکشد تا طرح به طور کامل اجرا شود، اما با این وجود طی دو سال اجرای تاسیسات فاضلاب در شهرستان اژیه با اعتبارات جاری و عمرانی به منظور خدمات رسانی بهتر به مردم عملیاتی شد.

عباسی اضافه کرد: روش تصفیه در این تصفیه خانه به صورت لجن فعال با حذف ازت و فسفر A2O می باشد که یکی از پیشرفته ترین روش های تصفیه در دنیا محسوب می شود.

وی یادآور شد: ظرفیت تصفیه ۷۲۰ مترمکعب در روز است و پساب تولیدی مطابق با استاندارد تعریف شده ازسوی نهادهای ذیصلاح می باشد و با اجرای تاسیسات فاضلاب در این شهرستان بیش از ۵ هزار نفر تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار می گیرند .

 شهر اژیه در 75   کیلومتری شرق شهر اصفهان در بخش جلگه قرار دارد.

 

 

ایلنا اصفهان ایلنا استان اصفهان آبفا استان اصفهان مدیر آبفا جلگه تصفیه خانه فاضلاب اژیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر