کد خبر: 932841 A

دادستان اصفهان مطرح کرد:

دادستان اصفهان گفت: استفاده از نخبگان می‌تواند راهکارهای وقوع جرم را بررسی و نسبت به کاهش آن کمک بسیاری شود.

به گزارش ایلنا از اصفهان، علی اصفهانی دادستان استان اصفهان در یکصدو بیست و هشتمین جلسه علنی شورای شهر اصفهان، اظهار داشت: عدالت اجتماعی لازمه ای دارد آن هم مبارزه با فساد است و اگر فساد در جامعه ای باشد عدالت اجتماعی نیست و این دو روی یک سکه هستند.

وی افزود: با حضور ابراهیم رییسی در راس قوه قضاییه رویکرد مبارزه با فساد به سرعت در حال پیشرفت است، در حکم آیت الله رییسی که توسط رهبری ابلاغ شد ایشان هشت توصیه به دستگاه قضایی داشتند. از جمله این توصیه ها انقلابی بودن، مردمی بودن و ضد فساد بودن است.

دادستان اصفهان ادامه داد: هر دستگاهی بخواهد موفق باشد باید مردمی باشد و از ظرفیت های مردم استفاده کند. تجربه نشان داده است هرکجا از مردم استفاده کردیم موفق بودیم و هرکجا مردم را کنار گذاشتیم نتوانسته ایم به نتیجه برسیم. دستگاه قضا هم از این موضوع استثنا ندارد.

وی اظهار کرد: دستگاه قضا ابزار لازم برای پیشگیری از وقوع جرم را ندارد، اگر دستگاه های دیگر کمک نکنند در این زمینه پیشرفت نخواهیم داشت، آسیب هایی که وجود دارد راهکارهای بخورد با آن نیز مدنظر قرار گیرد. اگر پیشگیری از وقوع جرم شود طبیعتاً هر روز با جرائم کمتری مواجه خواهیم شد.

اصفهانی تاکید کرد: استفاده از نخبگان می‌تواند راهکارهای وقوع جرم را بررسی و نسبت به کاهش آن کمک بسیاری شود.

وی ادامه داد: در سطح شهر اصفهان چند پلاسکو داریم؟ ایا شورای شهر چنین موضوعی را بررسی کرده است؟ اگر این موضوعات به درستی انجام شود قطعا حوادث کمتر خواهد شد.

دادستان اصفهان اظهار کرد: برای طرح هایی که داریم پیوست های فرهنگی آن را کامل ببینیم، اگر کسی می‌خواهد طرحی را اجرا کند باید تمام مواردی که برای یک شهروند لازم در آن دیده شود.

اصفهانی خاطرنشان کرد: دادستانی و دستگاه قضایی در آن جایی که باید به عنوان یک مرجع قضایی پشتیبانی کند از اجرای طرح هایی که شهرداری محترم دارد حتما پشتیبانی می کند و وظیفه قانونی خود را انجام می دهد و گره ها را با تعامل و همفکری موانع را برطرف می کند.

قوه قضاییه شورای شهر اصفهان دادستان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر