کد خبر: 916345 A

معاون استاندار اصفهان خبر داد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: پرونده مشکل مالیاتی صنایع بزرگ در هیات حل اختلاف مالیاتی به صورت تخصصی بررسی و حکم عادلانه‌ای برای آن صادر می‌شود.

به گزارش ایلنا از اصفهان، دکتر سید حسن قاضی عسگر اظهار کرد: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید روز گذشته در حوزه امور مالیاتی برگزار شد و ۱۲ شرکت در حضور مدیرکل امور مالیاتی مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند.

وی تصریح کرد: برخی از شرکت‌ها مشکلاتی از سال‌های گذشته داشتند که راهنمایی و راهکارهایی به آنها ارائه شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان افزود: مزیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این است که مسائل به صورت تخصصی مطرح و راهکار تخصصی ارایه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از جمله راهکارهای ارایه شده این بود که برگه‌های مالیاتی افرادی که قطعی شده و تصور می‌کنند ایرادی در این راستا وجود دارد با استفاده از ماده ۲۵۱ مکرر در اداره اقتصاد دارایی استان طرح شکایت می‌شود.

قاضی عسگر افزود: همچنین تعدادی از افراد مشکل دسته چک داشتند و قرار شد سفته به جای چک از آنها پذیرفته شود.

وی اضافه کرد: برخی از افراد از صنایع بزرگ مراجعه کرده بودند که قرار شد در هیات حل اختلاف مالیاتی پرونده‌ها به صورت تخصصی بررسی و حکم عادلانه‌ای برای آن صادر کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با بیان اینکه این اولین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سال جاری بود، اظهار کرد: در سال گذشته حدود ۸۰ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شد که در تسهیل کسب و کار و بهبود شاخص‌های آن موثر بوده است.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی‌ترین استان کشور بشمار می‌آید.

اصفهان اقتصادی استانداری اصفهان هیات حل اختلاف مشکل مالیاتی امور اقتصادی صنایع بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر