کد خبر: 798719 A

قصه گوی بین المللی اصفهانی گفت: در بسیاری از کشورها،موسیقی مداخله‌ای به عنوان"شیوه درمانی"مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، موسسه سرزمین قصه های کهن با همکاری یک  بابک رجبی ، موزیسین اصفهانی  اقدام به برگزاری دوره های موسیقی خلاق با هدف شناساندن این هنر به کودکان است.حاصل این تلاش به کنسرتی تبدیل شده که در آن صداها و نواهای موسیقیایی با مواد بازیافتی تولید می‌شود و در افزایش ادراک کودکان نسبت به موسیقی و ارتباط بیشتر با طبیعت و محیط پیرامون شان کمک  می کند.

اعظم قاسمی عضو هیئت مدیره موسسه سرزمین قصه های کهن در اینباره اظهار داشت: موسیقی حلقه مفقوده آموزش ماست و نیاز است در دنیای کودکان بیشتر به آن پرداخته شود.

وی ادامه داد: بسیاری ازما بر این باوریم که موسیقی نواختن ساز است اما Intervention music یا موسیقی مداخله ای ،موسیقی را چیزی فراتر از نگاه سنتی می داند. اینکه در هرچیزی آوازی است، در اشیا یا حتی بدن انسان و این نگاه به ما می آموزد که چگونه آن را با تجربه و خلاقیت کشف کنیم و از آن لذت ببریم.

قاسمی  با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورها،موسیقی مداخله ای به عنوان"شیوه درمانی"مورد استفاده قرار می گیرد تاکید کرد: در این رابطه ما با مربی کار آزموده موسیقی کودک در فرانسه و دانش آموخته موسیقی مداخله‌ای، همکاری‌ای را با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با شیوه جدید شناخت موسیقی آغاز کردیم که حاصل آن قصه آواها و نواها است.

وی یادآور شد: ابتدای کار به این شکل بود که در دو بخش کودک و نوجوان بچه‌ها به صورت جداگانه ، آموزش‌های لازم از جمله استفاده از وسایل دور ریختنی، شناخت صدای بدن یا تن کوبهBody perquisition، شناخت ریتم، شناخت متریال، شناخت قصه ها و رویدادهای جاری زندگی و تبدیل آن به شعر را در کنار کار گروهی ،تجربه کردند.

عضو هیات مدیره موسسه سرزمین قصه های کهن خاطرنشان کرد: در ادامه به این نتیجه رسیدیم که قصه " آواها و نواها" که قصه ای تازه است از دنیای امروز،دنیایی که به ما می آموزد چگونه جهان هر روز،از شگفتی بر ما در می گشاید و از برابر دیدگان ما گذر می کند را به صورت کنسرت به نمایش عموم بگذاریم.

قاسمی ادامه داد: باور داریم که موسیقی قصه می گوید و می خواهد که ما گوش بسپاریم، آواز سر می‌دهد و می‌خواهد که ما بشنویم و امیدواریم این فرصت برای همه کودکان سرزمین ما فراهم شود که با موسیقی به قصه های زیبای دنیا گوش بسپارند.

 

 

 

شعر کودک و نوجوان کودکان کودکان و نوجوانان موسیقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر