کد خبر: 255836 A

در مراسم اعطای اعتبارنامه به مبلغین دینی مطرح شد:

غربی‌ها و آمریکا بمب اتم را بهانه‌ای قرار داده‌اند تا از نفوذ اسلام در کشورهای خود جلوگیری کنند. اما باید بدانند که ما با سلاح دین به جنگ آنها می‌رویم و به سلاح‌های اتمی نیازی نداریم.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به نقش مبلغین در حفظ دین و دنیای جامعه گفت: دنیا مقدمه آخرت است و هر که در این دنیا نسبت به خدا کور و بی‌تفاوت باشد در آخرت نیز خداوند در مقابل او بی‌تفاوت خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، حجه الاسلام سید مجتبی میردامادی، پیش ازظهرامروز در جمع مبلغان تخصصی و دومین مراسم اعطای اعتبارنامه مهارت‌های تبلیغی تخصصی استان اصفهان که در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد و با حضور آیت الله طباطبایی نژادنماینده ولی فقیه در استان اصفهان، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان و رئیس شورای تبلیغات اسلامی اعتبارنامه ۲۴ نفر از مبلغین اعطا شد بابیان اینکه در هیچ دوره‌ای همچون دوران فعلی شاهد جذب مردم دنیا به دین اسلام نبودیم و این را حاصل کار مبلغان دینی به کشورهای اروپایی می‌دانیم ادامه داد: وقتی علما و طلاب ما لباس انبیا را بر تن می‌کنند باید اعمالشان نیز مطابق با روش اولیای خدا باشد زیرا طلاب ضامن دین مردم هستند.

وی تصریح کرد: آنچه مردم از یک عالم و طلبه می‌خواهند عمل به آن چیزی است که از زبان ما می‌شنوند و سخن عالم بی‌عمل تاثیری بر مردم نخواهد داشت و نمی‌تواند منجر به روشنگری در دین اسلام شود. اکنون زمانه تبلیغ و رسانه است و لازم است که جامعه روحانیت نیز بیش از پیش به این سمت برود.

امام جمعه موقت اصفهان در ادامه به ترس غرب از نفوذ اسلام اشاره وبیان داشت: همانطور که رهبری بار‌ها در سخنرانی‌های خود تذکر داده‌اند غربی‌ها و آمریکا بمب اتم را بهانه‌ای قرار داده‌اند تا از نفوذ اسلام در کشورهای خود جلوگیری کنند. اما باید بدانند که ما با سلاح دین به جنگ آن‌ها می‌رویم و به سلاح‌های اتمی نیازی نداریم.

میردامادی همچنین تصریح کرد: دنیای کنونی، دنیای رسانه هاست و ما هم باید از این ابزار به نفع خود بهره بگیریم و از طریق نرم افزارهای ارتباط جمعی به تبلیغ دین مبین اسلام بپردازیم. در تبلیغ دین ناامیدی کفر است و هرگز نباید یک مبلغ دینی از کار خود احساس خستگی کند.

وی در ادامه به نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی و آمریکایی اشاره کرد و گفت: طبق گزارشات رسیده به دفتر تبلیغات اسلامی بعد از انتشار نامه رهبری در سطح وسیع میان جوانان غربی شاهد رو آوردن آنها به قرآن و تحقیقات آن‌ها در زمینه دین اسلام هستیم و این از موفقیت‌ها و دستاوردهای بزرگ رهبری است.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: باید از برخی مبلغین مذهبی گلایه کرد که‌گاه برای منبر رفتن خود از صاحب مجلس درخواست قیمت‌های کلان می‌کنند. چنین مبلغی چگونه می‌خواهد برای مردم از فقر و خدا حرف بزند. مبلغین و واعظین ما باید برای خدا حرف بزنند و از کسی به جز پروردگار هراسی به دل راه ندهند.

حجت الاسلام میردامادی با اعلام اینکه روحانی باید فقط برای خدا سخن بگوید و تنها از باری تعالی بترسد، اعلام کرد: یک مبلغ باید بداند مطالب را در چه جلساتی و برای چه افراد و در چه زمانی می‌گوید.

استان اصفهان تبلیغات اسلامی جامعه جنگ جهان دین دین مبین اسلام رئیس شورای اسلامی شهر رسانه مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر