کد خبر: 210501 A

معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان خبر داد:

در راستای اقدامات زیست محیطی مهم ذوب آهن اصفهان، پروژه غبارگیرکنورتور این شرکت با همکاری شرکت‌های خارجی و ایرانی در حال عملیاتی شدن برای اجراست.

معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان از اجرای یکی از پروژه های مهم زیست محیطی ذوب آهن خبر داد و گفت: در خصوص پروِژه غبارگیری کنورتور موفق شدیم با یک شرکت آلمانی که سابقه خوبی در مباحثزیست محیطی دارد و با همکاری شرکت مرآت پولاد قراردادی را مبادله کنیم که هم اکنون پیش پرداخت این قرارداد انجام و در حال پیگیری مراحل اجرایی آن هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، محمد مهدی محمد رضایی گفت: جزئیات این پروژه با حضور تعدادی از کارشناسان آلمانی و ایرانی در ذوب آهن مورد بحثوبررسی قرار گرفت و امیدواریم ظرف ده ماه آینده براساس زمان بندی صورت گرفته سیستم غبارگیر یکی از کنورتورهای بخش فولادسازی اجرا و در ادامه غبارگیر دو کنورتور دیگر نیز عملیاتی می شود.

وی هزینه اجرای پروژه مذکور را ۵/۶ میلیون یورو و ده میلیارد تومان ذکرکرد وگفت: خوشبختانه در ذوب آهن تا کنون ۱۶ پروژه زیست محیطی با هزینه ای بالغ بر ۱۱۷ میلیارد تومان انجام شده است که بیش از ۵۰ درصد آن جذب وبقیه در دست اقدام است.

محمد رضایی با اشاره به بازسازی اساسی صورت گرفته در باتری های یک وسه و آگلومراسیون و بخش های تولیدی دیگر گفت: هم اکنون ذوب آهن به عنوان یک کارخانه نو و مطابق با استانداردهای روز فعالیت می کند و از نظرمباحثآلایندگی هیچ گونه نگرانی برای منطقه ندارد.

وی افزود: اطمینان می دهیم که ظرف سال آینده بحثغبارکنورتورهای بخش فولادسازی نیز حل شود.

اصفهان باتری پرو ذوب آهن زیست محیطی یورو سال آینده پروژه فولادسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر