کد خبر: 209705 A

در شورای ترافیک شهرستان نطنز مطرح شد:

در شهرستان نطنز، تنها ۴ شرکت حمل و نقل مسافر فعال است که در ۶ ماهه گذشته به طور میانگین ضریب اشغال صندلی در هر سفر ۱۵ نفر بوده که با توجه به سرمایه گذاری انجام شده مناسب نیست.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اصفهان با حضور در فرمانداری شهرستان نطنز در شورای ترافیک این شهرستان شرکت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، داریوش امانی در رابطه با مشکلات بخش حمل و نقل بین شهری این شهرستان با اشاره به اینکه حمل و نقل این شهرستان غیر اقتصادی است، گفت: در این شهرستان تنها ۴ شرکت حمل و نقل مسافر فعال است که در ۶ ماهه گذشته به طور میانگین ضریب اشغال صندلی در هر سفر ۱۵ نفر است و با توجه به سرمایه گذاری انجام شده مناسب نیست.

وی در رابطه با عدم وجود پایانه مسافربری در این شهرستان اظهار داشت: ساخت پایانه مسافر بری از وظایف شهرداری است و درخواست کردند که با پیگیری فرماندار و همکاری شهرداری ساخت پایانه مسافربری وپارکسوار در اسرع وقت انجام شود.

امانی اعلام کرد: این اداره کل آمادگی لازم جهت صدور مجوز شرکت، شعبه، نمایندگی و دفتر روستایی را دارد البته برای انجام هر یک بایستی فرد متقاضی دارای شرایط لازم باشد.

امانی فعالیت خودرو‌های شخصی و تاکسی‌های شهری در جاده‌های برون شهری و جابه جایی مسافر را خلاف مقررات عنوان کرد و افزود: اگر ناوگان سواری و اتوبوس رانی در جایگاه خود فعالیت کنند بسیاری ازمشکلات این شهرستان برطرف خواهد شد که این امر می‌تواند هم برای حمل و نقل برون شهری مفید باشد و هم حمل و نقل درون شهری و آن‌ها را به سمت بهره وری بیشتر سوق دهد.

وی خطاب به فرماندار شهرستان نطنز گفت: اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اصفهان آمادگی لازم برای ارائه تسهیلات به رانندگان خواستار نوسازی ناوگان مینی بوسرانی را دارد و رانندگان می‌توانند با مراجعه به این اداره کل و دریافت معرفی نامه جهت شرکت خودرو ساز و دریافت وام ۸۰ میلیون تومانی برای نوسازی ناوگان خود اقدام کنند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اصفهان با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش جمعیت کشوربیان داشت: متاسفانه در کشور ما سالانه ۱۷ هزار و ۷۰۰ نفر در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند واین امر کاهش جمعیت و افزایش مشکلات خانواده‌های قربانیان را بدنبال دارد.

وی افزایش مرگ و میر در حوادثجاده‌ای را بزرگ‌ترین معضل اجتماعی کشور عنوان و تصریح کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی در این زمینه مسئول هستند و باید با فرهنگ سازی در بین مردم در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای گام برداریم.

وی از فرماندار شهرستان نطنز در خواست کرد که در راستای افزایش ایمنی مدارس حاشیه راه‌های این شهرستان با این اداره کل همکاری کنند.

در این دیدار مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان، معاون اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان، رئیس اداره مسافر اداره حمل و نقل و پایانه‌ها، فرماندار شهرستان نطنز، شهرداران شهر‌های این شهرستان ورئیس پلیس راهور شهرستان نطنز به منظور بررسی مشکلات این شهرستان در شورای ترافیک حضور داشتند.

اصفهان بخش حمل و نقل پلیس راهور ترافیک جاده حمل و نقل حمل و نقل و پایانه های خانواده سرمایه گذاری مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر