کد خبر: 204118 A

در نیمه دوم امسال:

با راه اندازی واحد ایزومریزاسیون پالایشگاه اصفهان در نیمه دوم امسال، علاوه بر تولید بنزین با کیفیت یورو ۴ و ٥ با ظرفیت ٣ میلیون لیتر در روز، گازوئیل با کیفیت یورو ۴ نیز تولید خواهد شد.

رئیس امور مهندسی و اجرای طرحهای شرکت پالایش نفت اصفهان گفت: با راه اندازی واحد بنزین سازی این شرکت در سال گذشته، سه میلیون لیتر به تولید بنزین پالایشگاه اصفهان اضافه و ظرفیت نهایی تولید این فرآورده به ١١, ٥ میلیون لیتر در روز رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، الیاس طقیانی افزود: همچنین با راه اندازی واحد بنزین سازی این شرکت به میزان ٢, ٣ میلیون لیتر، از ورود بنزین سوپر به کشور جلوگیری شد.

وی با بیان اینکه کاتالیستهای هر واحد متناسب با پیشرفت اجرای هر پروژه تهیه می شود، تصریح کرد: کاتالیست واحدهای بنزین سازی قبلا تامین شده و کاتالیست واحد ایزومریزاسیون هم اکنون در حال تامین است.

طقیانی؛ با بیان اینکه شرکت پالایش نفت اصفهان به منظور کاهش نفت کوره، افزایش تولید بنزین و ارتقای کیفیت محصولات پالایشگاه به سطح استانداردهای جهانی و رعایت ضوابط زیست محیطی، اقدام به اجرای طرح بهبود فرآیند و بهینه سازی پالایشگاه اصفهان کرده است، گفت: این هدف با احداثواحدهای جدید فرآیندی و رفع تنگناهای واحدهای موجود محقق می شود.

بر اساس این گزارش طرح جامع بهبود فرآیند و بهینه سازی پالایشگاه شامل مجتمع بنزین سازی، طرح URP، واحد تصفیه هیدروژنی مواد سنگین، واحد RFCC، واحد Prim G +، واحد LPG Merox، دو واحد تصفیه گاز(DHDT)، دو واحد احیای گوگرد، واحدهای تصفیه گاز با آمین و واحدهای سرویسهای جانبی و آفسایت می شود.

تاکنون مجتمع بنزین سازی این پالایشگاه با ظرفیت تولید ٣ میلیون لیتر بنزین سوپر در روز در سال ١٣٩٢ راه اندازی شده است و رسیدن به ظرفیت اسمی واحد ایزومریزاسیون، کاتالیستهای مربوط در حال تامین است.

اصفهان بنزین پالایش زیست محیطی گاز نفت یورو واحد تولید پالایشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر