کد خبر: 200311 A

معاون پارلمانی رییس جمهوری در اصفهان تاکید کرد:

مردم بدانند حتی اگر مشکل آب اصفهان حل شود کشور از آن‌ها انتظار دارد که در ارائه الگوهای بهینه آب، مانند سایر عرصه‌ها پیش تازی خود را به ملت اثبات کنند و هیچ فرصت و اندیشه‌ای را برای صرفه جویی در مصرف آب از دست ندهند.

معاون پارلمانی رییس جمهوری در مراسم نخستین یادواره یک هزار شهید کارمند استان اصفهان با اشاره به اینکه رییس جمهور نسبت به مساله آب حساس است، گفت: ریاست شورای عالی آب بر عهده رییس جمهور است و مردم اصفهان بدانند که رییس دولت نسبت به موضوع آب برای مصارف شرب و کشاورزی و همچنین مساله محیط زیست حساس است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، حجت الاسلام والمسلیمن مجید انصاری، ادامه داد: جلسات متعددی با حضور اعضای شورای عالی آب، شورای اقتصاد و همچنین هیئت دولت به صورت جداگانه و مشترک برگزار شده که در این بین معضل خشکی آب زاینده رود در کانون توجه این جلسات بوده است و تصمیمات سازنده‌ای نیز در این بخش گرفته شده که در زمان مناسب به اطلاع مردم شریف ایران خواهد رسید.

وی با تاکید براینکه همه استان‌های کشور با مشکل کم آبی دست به گریبان هستند، افزود: به همین دلیل با کسب اجازه از مقام معظم رهبری مقرر شد به منظور مهار آب‌های مرزی و افزایش بهره بری از آب‌هایی که از دسترس خارج هستند مبالغی از منبع توسعه ملی برداشت شده و به سامان بخشی به این امر اختصاص یابد.

معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: مردم، کشاورزان، نمایندگان و ائمه جمعه اصفهان بدانند حتی اگر مشکل آب اصفهان حل شود، کشور از آن‌ها انتظار دارد که در ارائه الگوهای بهینه آب مانند سایر عرصه‌ها پیش تازی خود را به ملت اثبات کنند و هیچ فرصت و اندیشه‌ای را برای صرفه جویی در مصرف آب از دست ندهند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه هرقطره از آب حکم حیات را دارد، افزود: نباید حیات زیبای خدا را با شیوه‌های اسراف آمیز و ناکارآمد هدر داد. باید روش‌های آبیاری را اصلاح کرد و روش‌های مدرن را جایگزین روش‌های سنتی کرد.

وی با بیان اینکه جبهه مکتب سازندگی، جهاد و ایثار برای ایرانیان بود، افزود: جبهه مدرسه تدریس عشق ناب الهی بود درسی که به جز در کلاس جبهه و جنگ در هیچ کلاس دیگری قابل آموزش نبوده است.

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: امروز پس از گذشت ۳۶ سال نهال انقلاب اسلامی به درخت تناوری تبدیل شده و علاوه بر اینکه ایران به زعم بسیاری از دشمنان نظام و انقلاب اسلامی به عنوان یک قدرت تاثیر گذار در معادلات جهانی و منطقه‌ای شناخته می‌شود بلکه به نیروی الهام بخشی برای ملت‌های رنج کشیده دنیا نیز تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: امروز دشمنان اسلام با بکار گیری عناصر تکفیری و انسان‌های خشک مغز متحجر سعی در ارائه تصویری موحش و وحشی از اسلام ناب محمدی(ص) در قالب گروه‌های تروریستی داعش، القاعده و طالبان دارند، اما انقلاب اسلامی ایران در این عرصه آشوب زده نیز به فضل خداوند توانسته است چهره‌ای اعتدالی و رحمانی از قرآن مجید را به نمایش بگذارد‌‌ همان گونه که مرجعیت شیعه در عراق به نماد اعتدال اسلامی در میان خشک مغزان سلفی گر و افراط پیشه داعش تبدیل شده است.

معاون پارلمانی رییس جمهوری با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی مدار آرامش در منطقه آشوب زده خاور میانه است، گفت: مدیریت برنامه ریزی شده ایران علاوه بر اینکه توانست شعله‌های جنگ عراق در زمان هجوم آمریکا به این کشور را آرام کند بلکه به عنوان عامل ثبات و آرامش در منطقه از تداوم جنجال آفرینی‌های جبهه استکبار در کشورهایی مانند افغانستان و سوریه نیز جلوگیری کرد.

انصاری با ابراز تاسف از نادیده انگاشتن برنامه‌های راهبردی سند چشم انداز ۲۰ ساله طی ۹ سال گذشته، تصریح‌کرد: قرار بود ایران بر اساس این چشم انداز که به پیشنهاد رهبر انقلاب اسلامی در برنامه کلان کشور قرار گرفته بود رتبه اول اقتصادی، علمی، سیاسی، اجتماعی و فناوری را در منطقه از آن خود کند در حالی که در عمل پرچم توسعه‌مندی کشور طی ۹ سال گذشته به دلایلی به حالت نیمه افراشته و حتی افتاده درآمد.

وی بیان داشت: دولت عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی و دیگر سیاست‌های بنیادین ابلاغ شده را وظیفه خود می‌داند و به همین منظور رییس جمهور در شاکله دولت ستادی را به مدیریت معاون اول خود تشکیل داده که وظیفه پی گیری و به انجام رساندن سیاست‌های مهم و کلان کشور را در دستگاه‌های مختلف اجرایی بر عهده دارد.

معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: هیئت دولت برای اینکه بتواند در برابر برخی اقدامات مغایر با سند چشم انداز بیست ساله بایستد مجبور شد تحولات بنیادینی را در برخی بخش‌های مهم کشوری ایجاد کند که مهار تورم ۴۴ درصد و رساندن آن به رقم زیر ۲۳ درصد از جمله این اقدامات بوده است هر چند دولت تلاش دارد رقم نرخ تورم را تا پایان عمر چهار ساله دولت به نرخ یک رقمی برساند.

اشتغال جز با خروج از رکود محقق نمی‌شود

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه اشتغال جز با خروج از رکود محقق نمی‌شود، ادامه داد: مسئله خروج از رکود و ایجاد اشتغال مهم‌ترین دغدغه و مطالبه مردم در همه سفرهای استانی هیئت دولت بوده است و دولت نیز تمام هم و غم خود را در ماه مبارک رمضان به کار گرفت تا بتواند در جلسات سه شیفت هیئت دولت به راه کار بنیادینی برای حل مشکل بیکاری در کشور دست یابد که نتیجه این جلسات تقدیم دو لایحه کارآمد به مجلس شورای اسلامی در دو هفته پیش بود که امیدواریم نمایندگان مجلس با کلیات این لایحه موافقت کرده و آن را به تصویب برسانند.

انصاری افزود: به موازات تقدیم لایحه مقابله با بیکاری دولت بسته بزرگی از سیاست‌های اجرایی را در بدنه اجرایی کشور به تصویب رسانده که آثار و برکات آن در آینده برای مردم آشکار می‌شود.

وی اظهارکرد: دولت طی یک سال گذشته تلاش کرده تا رابطه آسیب دیده میان سه قوه را ترمیم کند به طوری که می‌توان گفت اکنون تعامل مجلس و دولت و قوه قضاییه با دولت رابطه خوب و ثمر بخشی است.

معاون پارلمانی رییس جمهوری تصریح‌کرد: دولت در بخش سیاست خارجی گام‌های محکمی را در عرصه بین المللی برداشته است و سعی دارد علاوه بر رفع کامل تحریم‌ها با توجه به خطوط قرمز تعیین شده توسط رهبری موجبات بازگشت سرمایه و رونق بخشی به سرمایه گذاری خارجی را در ایران فراهم کند.

این عضو مجمع خبرگان رهبری با اشاره به قدرت لابی صهیونیستی در ایجاد کارشکنی در مذاکرات هسته‌ای ایران ادامه داد: اکنون ایران در آستانه دور جدید مذاکرات هسته‌ای خود با ۱ + ۵ قرار دارد، اما آمریکا مزدورانه و ناجوانمردانه تحریم‌های جدیدی را بر علیه ایران وضع کرده است و هر چند آن‌ها اعلام می‌کنند که این تحریم‌ها در ادامه تحریم‌های قبلی وضع شده است، اما بدون شک این کار شکنی‌ها رسیدن به راه حل نهایی برای حل مشکل هسته‌ای ایران را با چالش روبرو می‌کند.

انصاری با اطمینان خاطر از سیاست‌های اعتدالی دولت گفت: بسته خروج از رکود که دولت به تازگی تقدیم مجلس شورای اسلامی کرده با توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و با فرض تداوم تحریم‌ها وضع شده است اما دولت تدبیر و امید برداشتن بار تحریم‌ها از دوش مردم را دفاع مقدس خود می‌داند و به همین دلیل نیز جبهه نبرد سیاست خارجی بر عهده قوی‌ترین مردان دیپلماسی کشور قرار گرفته و آن‌ها نیز مانند سرداران دیروز جبهه‌های جنگ در این عرصه مشغول مبارزه و جهاد هستند.

وی به موفقیت اجرای طرح جامع سلامت در جامعه اشاره کرد و افزود: هر چند منابع مالی دولت با مشکلات فراوانی روبه رو است و هنوز توازن بودجه در بخش درآمدهای نفتی و غیر نفتی کشور وجود ندارد، اما دولت عزم خود را به کار گرفته تا در بخش سلامت این شعار رهبری را عملیاتی کند که «نگذارید بیمار به جز رنج بیماری رنج دیگری را تحمل کند» و سعی شده در این بخش آرامش فکری بیماران حداقل از حیثهزینه‌های درمان تامین شود.

معاون پارلمانی رییس جمهوری ادامه داد: رقم بودجه امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۱ دو برابر افزایش داشته و دولت در تلاش است در سال‌های آتی این رقم را تا سقف مصوب مجلس افزایش دهد.

اشتغال اصفهان ایران جامعه رییس جمهوری شعله صرفه جویی در مصرف کشاورزی مدرسه ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر