کد خبر: 172378 A

استاندار اصفهان در دیدار با هیئت اندیشمندان دینی کلیساهای امریکا تاکید کرد:

اگرفرهنگ و سنت و ادیان مدهبی به خوبی به جوامع شناسانده شود بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

استاندار اصفهان در دیدار با هیئت اندیشمندان دینی کلیساهای امریکا، گفت: نوع ارتباط، تعامل و همراهی پیروان ادیان مختلف توحیدی در اصفهان الگوی بسیار خوب و کم سابقه برای همه ی جهان است و ما به این تعاملات افتخار می کتیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، رسول زرگرپور؛ با بیان اینکه اصفهان از لحاظ ادیان توحیدی جایگاه ویژه ای را در کشور دارد، گفت: تمدن شیعی در اصفهان شکل گرفته است و این استان مرکز تمدن شیعی است. و در این راستا همایش های متنوع ادیان توحیدی به صورت سالانه و به همت مرکز ادیان توحیدی اصفهان در این استان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه حضوراندیشمندان بزرگ دینی در اصفهان در تحکیم و تعمیق روابط ایران و آمریکا کمک خواهد کرد ادامه داد: اگرفرهنگ و سنت و ادیان مدهبی به خوبی به جوامع شناسانده شود بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به دیدارهای مستمرخود با رهبران ادیان توحیدی در استان، گفت: تعاملات بسیار خوب دولت و رهبران ادیان توحیدی باعثشده است که در مناسبت های دینی هردو گروه تعاملات بسیار خوبی دیده شود و ما به این روابط مسالمت آمیز و توام با احترام متقابل افتخار می کنیم.

استانداراصفهان به احیای صفاخانه اشاره کرد و افزود: صفاخانه مرکز گفتگوی ادیان توحیدی با سابقه ی صد ساله است و معتقدیم با احیای این صفاخانه روابط بین پیروان ادیان توحیدی عمیق تر می شود.

وی با اشاره به حضور ادیان توحیدی در استان اصفهان گفت: پیروان ادیان توحیدی سالهاست که در این استان به صورت کاملا مسالت آمیز و با احترام متقابل در کنار هم زندگی می کنند. نوع ارتباط و تعامل و همراهی پیروان ادیان مختلف توحیدی در اصفهان الگوی بسیار خوب و کم سابقه برای همه ی جهان است.

استاندار اصفهان افزود: این افراد عمق دین باوری، ایمان و اعتقاد مردم به نظام و رهبری را به خوبی درک خواهند کرد و تصویر درستی از ایران را برای جهانیان منعکس خواهند کرد.

زرگرپور اظهار داشت: مردمان استان اصفهان، مردمانی پاک نهاد، متدین، انقلابی و سخت کوش هستند و بیشتر خیزش های اسلامی و دینی از اصفهان شکل گرفته است. این موضوع را می تواند در همه ی نقاط شهر مشاهده کرد.

استاندار اصفهان یادآور شد: این گروه در راستای کمک به صلح جهانی و منطقه ای به ایران سفر کرده اند و باور دارم که انسان های فرهیخته؛ اندیشمند و خدایی از کشورهای مختلف می توانند مبلغین خوبی برای کشور ایران باشند.

استان اصفهان اصفهان ایران ایران و آمریکا تمدن جهان دولت دین مسالمت آمیز مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر