کد خبر: 157175 A

رییس حوزه هنری استان اصفهان تاکید کرد:

با انقلاب و حضور هنرمندان درعرصه های مختلف با اتفاقات خوبی روبرو شدیم که این اتفاقات در بستر و زمینه ای که حوزه هنری فراهم کرده بود، رخ داد.

ایلنا: رییس حوزه هنری استان اصفهان با اشاره به روز هنر انقلاب اسلامی و تأثیر آن در جامعه گفت: پس از پیروزی انقلاب هنرمندان خوبی به عرصه آمدند و اجازه وارد شدن خلل به هنر کشور داده نشد در این فرآیند بخشی از هنر در عرصه موسیقی و سینما که دچار آسیب بود، با انقلاب و حضور هنرمندان این عرصه با اتفاقات خوبی روبرو شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، سید مهدی سیدین نیا، در تشریح هنر انقلاب گفت: مسئله‌ای که ماهیت انقلاب را از نظر مفهوم و موضوع برساند و به عناصر، شاخصه‌ها و مفاهیم انقلاب اسلامی پرداخته و آن را با زبان هنر بیان کند، هنر انقلاب نامیده می‌شود. در این نوع هنر، محتوا نشات گرفته از ارزشهای انقلاب است که با تکنیک‌ها و ساختار خود، مفاهیم را در خلق اثر هنری بیان می‌کند.

وی با اشاره به نقش حوزه هنری در ارتقای هنر انقلاب، ادامه داد: با انقلاب و حضور هنرمندان در عرصه‌های مختلف با اتفاقات خوبی روبرو شدیم که این اتفاقات در بستر و زمینه‌ای که حوزه هنری فراهم کرده بود، رخ داد.

سیدین نیا تصریح کرد: بعد از گذشت چند دهه، هنر انقلاب فراز و نشیب‌هایی را پشت سر گذاشت و در بخش سنتی تاثیر گذار شد و توانست با شیوه‌های جدید در هنر مدرن و کار حجم و مجسمه سازی خود را نشان دهد.

رییس حوزه هنری اصفهان افزود: هنرمندان عرصه‌های موسیقی، سینما، هنرهای تجسمی، طنز و کاریکاتور به میدان آمدند و در اشاعه فکر و اندیشه‌ای که برای آن انقلاب کردند تاثیر گذار شدند و این حوزه هنری بود که زمینه ساز حضور هنرمندان بعد از انقلاب و رویش‌های جدید و حضور نسل جوان در کنار اساتید شد.

وی با اشاره به چالش‌های پیش روی هنر انقلاب، گفت: هنر گوهری است که بوسیله هنرمند به وجود آمده و تکثیر می‌شود. که هر دو نیازمند مراقبت هستند، این مسئله اکنون لحاظ نشده و نقش نهاد‌ها و ارگانهای دولتی در این میان دارای اهمیت است.

سیدین نیا، با ذکر فعالیت‌های حوزه هنری اصفهان در راستای هنر انقلاب افزود: موضوعات روز جامعه مانند بحثهنر دینی و انقلاب و شاخصه‌هایی چون دهه فجر و دفاع مقدس در راس برنامه‌های ارائه شده درباره هنر انقلاب از سوی حوزه هنری استان است. در موضوع محتوایی مانند کتاب نیز کارهای پژوهشی خوبی با موضوع دفاع مقدس انجام گرفته و سعی شده این مفاهیم و مضامین در فرم جدیدی ارائه شود.

وی در خصوص برنامه‌های پژوهشی در حوزه هنری اصفهان گفت: با برگزاری جلسات «سبک زندگی» که در جامعه، باور‌ها و رفتار افراد تاثیر گذار و امری کارکردی و به دور از شعار زدگی است در موضوع پژوهش نیز فعالیت کرده‌ایم.

استان اصفهان اصفهان انقلاب انقلاب اسلامی جامعه دفاع مقدس دهه فجر مجسمه هنرهای تجسمی هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر