کد خبر: 135119 A

مسئول امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان:

گروه موسیقی ˈردیفˈ شهرستان کاشان به بخش رقابتی جشنواره بین المللی موسیقی فجر راه یافت.

ایلنا: مسوول امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان اظهارکرد: گروه موسیقی ردیف کاشان توانست نخستین بار با جلب نظر داوران بیست و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر به بخش مسابقه راه پیدا کند.
به گزارش خبرگزاری ایلنا از اصفهان؛ حسین معافیˈ افزود: این گروه موسیقی به سرپرستی سید ˈمحمد جواد صانعیˈ و با یک گروه ۱۰ نفره در سبک سنتی در جشنواره موسیقی فجر هنرنمایی خواهد کرد.
وی جشنواره فجر را مهم‌ترین عرصه رقابتی هنر موسیقی در کشور دانست و تصریح کرد: گروه‌های موسیقی کاشان در سال‌های گذشته تنها در بخش جنبی این جشنواره شرکت می‌کردند اما گروه ردیف موفق شده در بین ۲۵۹ گروه موسیقیایی در سراسر کشور برای شرکت در بخش رقابتی این عرصه هنری پذیرفته شود.
وی گفت: بیست و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر از تاریخ ۲۴ بهمن لغایت اول اسفند در دو بخش جنبی و رقابتی در تهران و برخی شهرستان‌های کشور برگزار خواهد شد.
معافی با بیان اینکه مردم کاشان همواره هنر موسیقی را با ذوق وعلاقه زیادی دنبال می‌کنند، اظهار کرد: هنرمندان زیادی از این شهرستان مانند ˈابوالحسن خان صباˈ، ˈسید جواد بدیع زادهˈ، ˈامین الله رشیدیˈ ˈحسن همایونفالˈ و ˈ محمد معتمدیˈ توانسته‌اند در عرصه موسیقی کشور آثار ارزنده‌ای خلق کنند.
مسوول امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان خاطرنشان کرد: در این شهرستان سه مرکزآموزش موسیقی تحت نظارت این اداره مشغول به فعالیت است که علاقه مندان به این هنر فاخر ملی می‌توانند با مراجعه به این مراکز، فنون آن را یاد بگیرند.

اداره فرهنگ و ارشاد اصفهان جشنواره بین المللی جشنواره موسیقی فجر موسیقی کاشان هنری اسلامی هنر ردیف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر