کد خبر: 1084580 A

مدیر توسعه و منابع استانداری اصفهان گفت: اصفهان آمادگی دارد تا با همکاری همه دستگاها، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایران را برا پوشش حداکثری جامعه هدف این صندوق حمایت کند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، عیوب درویشی در جلسه با مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایران کشور و استان اصفهان اظهار داشت: مخاطب ما جمعیت هدفی است که در شرایط فعلی واقعا محروم بوده و غفلت از آنها ممکن است در آینده آسیب های مختلفی برای کشور در پی داشته باشد.

وی افزود: جمعیت هدف این صندوق در استان اصفهان حال خوبی ندارد و باخشکسالی های اخیر، کشاورزان و روستاییان برای تامین حداقل نیازهای معیشتی و اقتصادی شان در مانده اند و درعین حال پوشش بیمه ای حداقل نیازی است که باید مرتفع شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اصفهان با اعلام آمادگی برای انعقاد تفاهم نامه همکاری با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان و عشایران تصریح کرد: اگر چنین تفاهم نامه ای در کشور نبوده،  استانداری اصفهان آمادگی دارد تا با این صندوق تفاهم نامه ای برای پوشش بیمه ای کامل جامعه هدف منعقد کند و به صورت پایلوت در کشور این طرح را اجرا نماید.

وی تاکید کرد: اغناسازی کشاورزان، روستاییان و عشایران برای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی، کار بخشداران و دهیاران و شوراهای روستایی است که زیر نظر استانداری هستند و ما می توانیم با همکاری این مجموعه ها جمعیت بیشتری را تحت پوشش این صندوق قرار دهیم.

درویشی با بیان اینکه صندوق به افراد تحت پوشش خود نگاه خاص و ویژه ای داشته باشد گفت: با وجود رشد اصفهان در جذب جامعه هدف، ولی فقط 15 درصد جمعیت مشمول جذب و راه زیادی برای پوشش هشتاد و پنج درصد جمعیت باقی مانده در پیش است و می طلبد با همکاری نهادهای دولتی این صندوق به اهدافش برسد و به سرنوش صندوق ها ی دیگر مبتلا نشود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اصفهان به بحران خشکسالی اشاره کرد و ادامه داد: بیشتر مناطق اصفهان با خشکسالی شدید روبرو است و پیشنهاد می کنیم که کشاورزان، روستاییان و عشایران مستقر در این مناطق در پرداخت حق بیمه صندوق بیمه اجتماعی و جرایم دیرکردها مورد توجه قرار گیرند.

 

اصفهان پوشش جامعه دستگاه های دولتی کشاورزان استانداری اصفهان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر اصفهان صندوق بیمه اجتماعی استان اصفهان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر