کد خبر: 1077464 A

یادداشت ؛

شرکت ذوب آهن یکی از پیشگامان در عرصه روابط عمومی نوین بوده و از همان ابتدای فعالیت خود در دهه 50 با تاسیس واحد مستقل مدیریت روابط عمومی، توجه به فعالیت های مختلف ارتباطات درون سازمانی وبرون سازمانی شرکت را مد نظر ویژه قرار داده است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان درطی بیش ازپنجاه سال فعالیت خود به عنوان مادر صنعت فولاد کشور، موجب گسترش و نهادینه شدن فرهنگ صنعتی در جامعه ایران شده و از این طریق زیرساخت های لازم را برای  دیگر صنایع وتوسعه اقتصادی کشور فراهم نموده است. همچنین وجود این مجتمع عظیم صنعتی موجب تاسیس  مراکز آموزشی فنی وصنعتی و از جمله دانشگاه صنعتی شریف شد که امروز قطب عملی صنعت کشور نیز محسوب می شود. ذوب آهن اصفهان همراه با تولید و در راستای مسئولیت اجتماعی خود با انجام فعالیت های مختلف فرهنگی در توسعه اجتماعی منطقه و استان نیز نقش ارزشمندی را ایفا کرده است .

این مجتع و دانشگاه بزرگ صنعتی یکی از پیشگامان در عرصه روابط عمومی نوین نیز بوده و از همان ابتدای فعالیت خود در دهه 50  با تاسیس واحد مستقل  مدیریت روابط عمومی، توجه به فعالیت های مختلف ارتباطات درون سازمانی وبرون سازمانی شرکت واز جمله ارتباط وتعامل با رسانه ها را مد نظر ویژه قرار داده به طوری که این امر هم در ارتباط با رسانه های جمعی کشور نمود یافت و هم منجر به اخذ مجوز و انتشار خبرنامه (ماهنامه ) فولاد و بعد از آن هفته نامه آتشکار (به عنوان یکی از اولین نشریات درون سازمانی در صنعت فولاد کشور)  با رعایت معیارهای حرفه ای شد و در این زمینه الگویی شد برای بسیاری از سازمانها و صنایع دیگر .

 روابط عمومی ذوب آهن اصفهان هم اکنون با بهره گیری از جایگاه و ساختار مناسب (با 5 اداره و سرپرستی مستقل) برای انجام وطایف محوله واطلاع رسانی درون و برون سازمانی از چند رسانه برخوردار است که هریک زمینه انتشار ، مخاطب ، اهداف و شرایط خاص خود را دارا هستند. هفته نامه داخلی آتشکار(با عنوان خبر نامه داخلی) که اولین شماره آن در 25 دی ماه 1350 به چاپ رسید و سابقه 49 ساله دارد .

چنانچه می دانیم رسانه ها به عنوان یکی از نمادهای اصلی دنیای مدرن، نقش مهمی در توسعه صنعتی جوامع ایفا نموده اند و در این زمینه ذوب آهن اصفهان نیز با آگاهی از تاثیر چشمگیر رسانه ها در اطلاع یابی مردم از دستاوردهای صنعتی و اقتصادی ، همواره تعامل و ارتباط بسیار خوبی با رسانه های مختلف داشته است. ذوب آهن اصفهان همچنین در راستای مسئولیت اجتماعی خود حمایت از رسانه ها از جمله رسانه های محلی و سراسری را مدنظر داشته و رسانه ها نیز در شرایط مختلف با انعکاس دستاوردهای این صنعت ، نقش خود را به خوبی ایفا کرده اند.  باپیگیری روابط عمومی شرکت، اصحاب رسانه درسطح استان وکشور نه تنها در انعکاس موفقیت ها و دستاوردها بلکه در شرایط بحرانی نیز یار و یاور این صنعت پیشکسوت کشور بوده اند .

با توجه به اینکه در عصر حاضر ، تکنولوژی های ارتباطی،‌ فرایندهای مختلف به ویژه روابط عمومی را دستخوش تحول ساخته اند ، روابط عمومی ذوب آهن نیز فعالیت گسترده در شبکه های اجتماعی و دیگر ابزارهای وب را مدنظر قرار داده و در راستای توسعه روابط عمومی الکترونیک نیز گام های مهمی بر می دارد .

نظر به نقشی که روابط عمومی در تبلیغات عمومی وتجاری و برند سازی دارد و با توجه به بازار رقابتی امروز، روابط عمومی ذوب آهن ،‌برنامه ریزی جامعی در خصوص انواع تبلیغات محیطی، نمایشگاهی، اینترنتی، رسانه ای و غیره شکل داده و این تبلیغات و برند سازی را در سطوح داخل شرکت، کشور و سطح بین المللی دنبال می کند.

مجید مرادیان/  کارشناس روابط عمومی ذوب آهن اصفهان

 

 

اصفهان الکترونیک ذوب آهن روابط عمومی مد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر