کد خبر: 1076535 A

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان گفت: گروه فولاد مبارکه با کمک ۲۰ میلیارد ریالی خود در آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد نقش موثری داشته است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، محمود ضیایی‌فرد افزود: در حوزه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با کمک های سخاوتمندانه مردم خیر و نوع دوست اصفهان، مبلغ ۲۰ میلیارد ریال جمع آوری شد و ۱۳۳ زندانی هم آزاد و به آغوش خانواده برگشتند.

مدیرکل زندان های استان اصفهان تصریح کرد: جمع کل مبلغ بدهی زندانیان آزاد شده در ماه مبارک رمضان ۲۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است و از این میزان بدهی، بیش از ۱۲میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان از محل گذشت شاکیان است که در نوع خود بینظیر است.

وی با اشاره به ایفای مسئولیت اجتماعی شرکت فولاد مبارکه گفت: از این مبلغ جمع آوری شده، فولاد مبارکه مبلغ ۲ میلیارد تومان را برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد تامین کرد.

ضیایی فرد با اشاره به کمک های دیگر شرکت فولاد مبارکه به اداره کل زندان های استان اصفهان تصریح کرد: یکی از برنامه های سند تحول در دستگاه های قضایی طبقه بندی و تفکیک زندانیان متناسب با میزان جرائم است. در استان اصفهان اندرزگاهی ویژه جرائم مالی و غیرعمد در حال پیاده سازی است که توسط خیران استان اصفهان در حال انجام است و امیدواریم شرکت فولاد مبارکه در این زمینه هم یاری رسانی کند.

وی افزود: با بهره برداری اندرزگاه ویژه جرائم مالی و غیرعمد، این زندانیان درخارج از زندان اصلی نگهداری می شوند که تبعات مثبت اجتماعی را به همراه خواهد داشت.

مدیرکل زندان های استان های اصفهان گفت: صنایع بزرگ با حمایت از اشتغال زندانیان در راستای مسئولیت اجتماعی گام برداشته اند که تبعات مثبت این اقدام در جامعه نمایان می شود چرا که با مهارت اندوزی زندانیان علاوه بر توانمندی می توان به معیشت خانواده زندانی کمک کرد.

وی در پایان از مردم درخواست کرد که کمک های خود برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را به ماه مبارک رمضان محدود نکنند و افزود:  جامعه ۷۳۰ نفری جرائم غیرعمد در انتظار کمک خیران اصفهانی هستند تا این افراد هم به جامعه و آغوش خانواده بازگردند.

 

 

استان اصفهان اصفهان زندان شرکت فولاد فولاد مبارکه فولاد مبارکه اصفهان ایلنا استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر