کد خبر: 1075398 A

دبیر رویداد مد پایدار گفت: این رویداد در راستای استفاده از بازیافت صنایع نساجی موثر در شرایط بحرانی حاضر از لحاظ اقتصادی و پایدار بودن مد و نیز توجه ویژه به شعار "هوای پاک حق همه ماست" برنامه ریزی شده است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، لیلا لندی با بیان اینکه مرکز تخصصی بانوان آفتاب در اصفهان به عنوان دبیرخانه رویداد مد پایدار مشخص شده است، افزود: صنعت مد به عنوان دومین صنعت آلاینده جهان شناخته شده است، لذا ضرورت دارد که ما با بازیافت و بازگشت مجدد مواد به چرخه طبیعت بر اهمیت کاهش آلاینده های زیست محیطی تاکید کنیم.

وی تصریح کرد: استفاده از دور ریزهای پارچه و لباس برای احیای لباس اقوام در ابعاد کوچک‌تر، تقویت کارآفرینی در حوزه هنر و صنعت پوشاک اقوام، همگام کردن مد پایدار با لباس های تاریخی و قومی، ایجاد بستری مناسب برای ارائه توانمندی هنرمندان کشور، شناساندن لباس و سوزن‌دوزی های به کار رفته در لباس مناطق مختلف با روش های جذاب، نمایش آثار با مضمون عروسک های دست‌ساز پارچه ای با تن پوش لباس اقوام و ... از مهم ترین اهداف این رویداد است.

رئیس مرکز تخصصی بانوان آفتاب ادامه داد: مخاطبان این جشنواره شامل هنرمندان، پژوهشگران حیطه لباس اقوام، هنردوستان آثار عروسکی، تولیدکنندگان عروسک، دانشجویان و اساتید رشته های مختلف طراحی و دوخت، مجموعه داران بزرگ هنری و طراحان خارجی است.

وی اظهار کرد: این رویداد در دو بخش ساخت عروسک های بومی و سنتی پارچه ای با تن پوش های قومیتی از زمان هخامنشی تاکنون و ساخت عروسک های خلاقانه با مواد دلخواه شامل کاموا، پارچه، کنف، چوب و ... برگزار شده است.

این رویداد با همکاری دفتر امور زنان و خانواده استانداری اصفهان، کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان، دفتر امور بانوان و خانواده شهرداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اداره کل فنی و حرفه ای استان اصفهان، اتاق بازرگانی، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مرکز تخصصی بانوان آفتاب و موسسه مدیافت در حال برگزاری است.

 

 

 

زنان زیست محیطی مد نساجی برنامه ریزی ایلنا استان اصفهان مد پایدار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر