کد خبر: 1015801 A

معاون پژوهشی وارتباطات علمی دانشگاه کاشان مطرح کرد:

معاون پژوهشی وارتباطات علمی دانشگاه کاشان گفت: شرکت پیشرو فناور نانو تاو آسیا( پنتا) توانسته است در زمینه تولید سیستم‌های تصفیه پساب، مجوز دانش‌بنیانی را دریافت و از مزایای آن بهره‌مند شود.

به گزارش ایلنا از کاشان، دکتر مجید منعم زاده افزود: با ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش بنیان توسط کارگروه ارزیابی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این شرکت مستقر در پارک علم و فناوری کاشان در جمع شرکت‌های دانش‌بنیان کشور قرار گرفت.

شرکت پنتا یک شرکت دانشجویی از دانشجوهای دانشگاه کاشان است که از سال 95 فعالیتش را در قالب هسته در مرکز رشد این دانشگاه شروع کرد و سال 98 شرکت تاسیس شد و جدیدا هم دانش بنیان شده است.

بنا به ماده 2 قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات مصوب 1389 مجلس شورای اسلامی، شرکت هایی که در زمینه  گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری و "تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه شامل طراحی و تولید کالا و خدمات در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده بالا" فعالیت می کنند، شرکت یا موسسه دانش بنیان هستند.

شرکت های دانش بنیان با هدف هم افزایی علم، ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور و استفاده بهینه از پتانسیل های دانشگاه ها و موسسات پژوهشی مورد تایید وزارت علوم تحقیقات ایجاد می شوند.از جمله سایر اهداف شرکت ها و موسسات دانش بنیان می توان به تحقق اهداف علمی کشور شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری، تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه  شامل طراحی و تولید کالا و خدمات محصولات دانش بنیان با ارزش افزوده فراوان نام برد.

 

کاشان دانشگاه کاشان‌ شرکت دانش بنیان پنتا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر