کد خبر: 999993 A

کاظمی خبر داد:

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان رضوی از بیمه شدن سرپرستان خانوار‌های روستایی فاقد بیمه تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمود کاظمی با بیان اینکه همسان سازی حقوق مستمری بگیران شامل همه افرادهمسان سازی حقوق مستمری بگیران صندوق بیمه روستائیان و عشایر تحت پوشش این صندوق از سال ۸۴ تا ۹۸ می‌شود، افزود: در قالب این طرح، حقوق ۱۲ هزار و ۳۶۰ مستمری بگیر این استان به طور میانگین ۵۳ و شش دهم درصد افزایش یافته و معوقات آنان از اول امسال تا پایان آبان امسال پرداخت شده است.

او همچنین از بیمه شدن سرپرستان خانوار‌های روستایی فاقد بیمه تا پایان امسال خبر داد و گفت: قرار است سهم بیمه ۲۳ هزار نفر سرپرست خانوار روستایی از دهک‌های کم درآمد شامل مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی، شاغلین حوزه صنایع دستی، زنبورداران و قالیبافان توسط دولت پرداخت شود.

کاظمی اظهار داشت: هر فردی از جامعه هدف در رده سنی ۱۸ تا ۵۰ سال و دارای تابعیت جمهوری اسلامی ایران، در صورتی که فاقد پوشش بیمه‌ای دیگری باشد، می‌تواند با مراجعه به کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی (بیش از ۱۸۰۰ کارگزاری در سراسر کشور)، انتخاب یکی از سطوح درآمد ماهانه و پرداخت حق بیمه سالانه، به عضویت صندوق درآید.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر خراسان رضوی گفت‌: البته امکان نقل و انتقال سوابق بیمه‌شده از سایر صندوق‌ها و سازمان‌ها به صندوق بیمه اجتماعی و بالعکس نیز برای جامعه هدف وجود دارد.

او جامعه هدف این صندوق را روستاییان، عشایر، کشاورزان غیرساکن در روستا، شاغلان فصلی و ساکنان شهر‌های زیر ۲۰ هزارنفر، رانندگان حمل بار و مسافر برون‌شهری در روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۰ هزارنفر و کارکنان مراکز و شرکت‌های وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و نظام دامپزشکی برشمرد.

جامعه خراسان رضوی دولت کشاورزی و منابع طبیعی کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر