کد خبر: 999959 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

مدیر آموزش و پرورش بردسکن گفت: متاسفانه ۲۰ درصد از دانش آموزان شهرستان بردسکن از شبکه شاد محروم هستند.

علی اکبر چراغیان در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در بردسکن گفت: یکی از دلایلی  که این دانش آموزان دسترسی به شبکه شاد ندارند در مرحله اول ضعیف بودن شبکه تلفن همراه و اینترنت در برخی از مناطق روستایی است و از آن طرف برخی از دانش آموزان فاقد تبلت و یا گوشی هستند.

او  با بیان اینکه درحال حاضر ۸۰ درصد از دانش آموزان شهرستان از شبکه شاد برخوردار هستند گفت: حداقل ۵۰۰ دانش آموز نیازمند تبلت  هستند که هزینه هر تبلت حداقل ۳۰ میلیون ریال است.

او اظهارداشت: در حال حاضر دانش آموزانی که از شبکه شاد محروم هستند به روش های آموزشی و درس نامه مشغول تحصیل هستند. 

مدیر آموزش و پرورش بردسکن از خیران آموزشی و یا خانواده هایی که عزیز خود را از دست می دهند خواست به منظور خرید تبلت برای دانش آموزان نیازمند آموزش و پرورش را در این  شرایط کرونایی یاری دهند.

چراغیان به وضعیت سیستم گرمایشی مدارس شهرستان بردسکن اشاره کرد و گفت:۴۰ درصد از مدارس شهرستان بردسکن فاقد سیستم گرمایشی استاندارد هستند و به شدت پی گیر هستیم طبق قراردادهای منعقد شده با اداره کل نوسازی و تجهیزمدارس استان  که ۴۰ درصد باقی مانده را تا سال آینده به سیستم های گرمایشی استاندارد مجهز کنیم.

او با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: خوشبختانه اخیرا سرانه بهداشتی به ازای هر دانش آموز ۸ هزار تومان به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان به شهرستان بردسکن اختصاص داده شده است و این سرانه با نظر مدیران مدارس در تامین موادهای ضدعفونی کننده، مایع دستشویی و دیگر موارد مورد نیاز هزینه شده و ۶۰ دستگاه ضدعفونی کننده برای مدارس نیز خریداری شده است. 

مدیر آموزش و پرورش بردسکن به خرید تجهیزات ورزشی برای ۲۵ مدرسه منطقه عشایری بردسکن اشاره کرد و گفت: این اقلام شامل توپ، طناب، حلقه هولاهوپ، راکت بدمینتون و دیگر وسایل کمک های اولیه و بهداشتی بوده است.

شهرستان بردسکن بیش از ۱۷۰ فضای آموزشی با بیش از ۶۰۰ کلاس درس دارد که دراین مدارس   قریب به ۱۵ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند.

آموزش و پرورش استاندارد اینترنت دانش آموزان ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر