کد خبر: 999871 A

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از برقراری رومینگ بین اپراتوری در 30 روستای شهرستان نیر خبر داد.

به گزارش ایلنا، بهروز رزمی در جلسه مشترک با فرماندار شهرستان نیر، عنوان کرد: تا پایان سال آینده تمام روستاهای بالای 20 خانوار باید از پوشش ارتباطی مطلوب برخوردار خواهند شد، برهمین اساس از 70 روستای بالای 20 خانوار این شهرستان، همه روستاها دارای تلفن ثابت، 65 روستا دارای پوشش تلفن همراه و 35 روستا دارای اینترنت پرسرعت است.

او برقراری رومینگ بین اپراتورهای ایرانسل و همراه اول را مهم ارزیابی کرد و افزود: ۳۰ روستای شهرستان نیر از پوشش هر دو اپراتور همراه اول و ایرانسل برخوردار است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با اشاره به اقدامات اخیر وزارت ارتباطات در این شهرستان بیان کرد: دو سایت ارتباطی روستاهای توتونسیز و شیران با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال از محل اعتبارات USO ایجاد و آماده بهره‌برداری است و همچنین ارتقای سایت ارتباطی روستای قره شیران به تکنولوژی نسل چهارم و احداث دو سایت ارتباطی در روستاهای ایرنجی و بوسجین در دستور کار است.

مدیرکل ICT استان با بیان مزایای اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات، از اتصال 59 مدرسه روستایی و 25 مدرسه شهری در این شهرستان به شبکه ملی اطلاعات خبر داد و اجرای این طرح را گامی بزرگ برای توسعه عدالت آموزشی دانست.

شجاع اقبالی فرماندار شهرستان نیر، ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های مجموعه ICT استان، گفت: ایجاد دو سایت ارتباطی جدید و برقراری رومینگ بین اپراتوری در 30 روستای این شهرستان، با توجه به افزایش مهاجرت معکوس به روستاهای شهرستان نیر، امری ضروری و مهم بود که محقق شد.

در پایان این نشست بهروز رزمی با بیان اینکه سنجش وضعیت ارتباطی استان با همکاری سازمان تنظیم و مقررات ارتباطات رادیویی هر سه ماه یکبار انجام می شود، ادامه داد: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آمادگی کامل دارد در مناطق و روستاهای اعلام شده از سوی فرمانداری برای پایش میدانی و سنجش وضعیت ارتباطی حضور موثر داشته باشد.

 

اردبیل نیر شجاع اقبالی بهروز رزمی ارتباطات اردبیل فناوری اطلاعات استان اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر