کد خبر: 999831 A

معاون بهزیستی استان خبر داد:

اجرای طرح همیار مادر و کودک در چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

به گزارش ایلنا، معاون توسعه و پیشگیری بهزیستی استان گفت: این طرح در راستای برنامه جامع مبتنی بر اجتماع محلی، افزایش مشارکت اجتماعی و توسعه پایدار محلی با مشارکت گروه‌های همیار و همکاری و مشارکت سازمان بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی آغاز شده است.

مهشید سلیمانی افزود: اجرای این طرح زمینه افزایش دلبستگی بین مادر و کودک، ایجاد رابطه ایمن بین مادر و کودک و افزایش تاب‌آوری در افراد را فراهم می‌کند تا مادران با توانایی کنترل اضطراب و در آرامش کامل فرزندان خود را پرورش دهند.

وی گفت: این طرح بر اساس اصل ۱۰ و ۲۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با هدف توسعه برنامه‌های مشارکتی برای کنترل آسیب اجتماعی اجرایی می‌شود.

سلیمانی افزود: طرح راهبردی همیار مادر و کودک با رویکرد پیشگیرانه چندسطحی در خانواده و در سه مرحله بارداری، مادران دارای کودکان تا یک سالگی و مادران و کودکان تا قبل از سه سالگی برنامه‌ریزی شده است.

معاون توسعه و پیشگیری بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: این طرح امسال برای مادران باردار در شهرستان‌های بروجن و سامان اجرا می‌شود.

سلیمانی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار پیش بینی شده است، افزود: ایجاد رابطه دلبسته ایمن بین مادر و کودک و تغییر نگرش مادران از مادر کامل به مادر کافی از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

وی گفت: در این طرح مادران به مدت ۲۴ ساعت در قالب گروه‌های ۱۵ نفره آموزش‌های لازم را فرامی گیرند.

سلیمانی گفت: با برنامه ریزی منسجم پس از آموزش تسهیل‌گران، فرآیند یادگیری مشارکتی برای مادران اجرا می‌شود و پس از پایش در پایان سال، نتایج مورد ارزشیابی قرار می‌گیرد.

بارداری بهزیستی چهارمحال و بختیاری قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر