کد خبر: 999717 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: چهار هزار و ۷۰۲ نسخه کتاب به ارزش یک میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال از سوی شهروندان قزوینی در قالب طرح پائیزه کتاب امسال از کتاب فروشی‌ها خریداری شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمدحسین اسماعیلی اظهار کرد: ۱۱ کتاب‌فروشی از استان قزوین، در پاییزه کتاب ۹۹ فعالیت داشتند که بابت فروش خود ۳۷۶ میلیون ریال یارانه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کردند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان به جزئیات طرح پائیزه فروش کتاب در سال جاری اشاره کرد وگفت: ۹ کتابفروشی‌ در مرکز استان و ۲ کتابفروشی در شهرستان البرز در این طرح مشارکت داشتند که امیدواریم تا در طرح زمستانه امسال تعداد بیشتری کتابفروشی در طرح شرکت کنند.

اسماعیلی ادامه داد: این طرح در هر فصل با هدف حمایت از ناشرین و کتابفروشی ها و توسعه کتاب و کتابخوانی با حمایت خانه کتاب و ادبیات ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

او با بیان اینکه نقش مطالعه و کتابخوانی در رشد و بالندگی جامعه بر کسی پوشیده نیست،افزود: هر چه قدر بتوانیم به ترویج این فرهنگ کمک کنیم، به فرهنگ و ارتقای دانش جامعه خود کمک کرده ایم.

طرح پاییزه کتاب ۹۹  از ۲۴ آبان همزمان با هفته کتاب آغاز و  تا ۳۰ آبان ماه در سراسر کشور اجرا شد.

استان قزوین ایران فرهنگ و ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر